Macron'dan liseli gence sert azar!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, kendisine "Manu" diye hitap eden ve Enternasyonal Marşını mırıldanan genci azarladı.

Macron'dan liseli gence sert azar!

Kendisine lakabıyla seslenen genci fırçaladı. Fransa, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un bu görüntüsünü konuşuyor. Başkent Paris'te Nazilere karşı Fransız direnişinin 2. Dünya Savaşı'nda idam edilen üyeleri için anma töreni düzenlendi. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, törende tek tek gençlerle selamlaşıyordu.

Bu sırada bir lise öğrencisi Enternasyonal Marşı'nı mırıldanıp Fransa Cumhurbaşkanı'nın ön adına atfen "Naber Manu?" diye sesini yükseltti. Macron bu hitaptan hoşlanmadı. Cumhurbaşkanı Macron, "Hayır, bunu yapamazsın. Burada resmi bir törendesin ve terbiyeli olman gerekiyor. Bugün burada Fransız milli marşı çalınıyor. Bana 'Sayın Başkan' ya da 'Bayım' demelisin. Tamam mı?" dedi. Lise öğrencisi ise "Özür dilerim sayın başkan" diyerek yanıt verdi.

Macron'un gence nasihatları bu kadarla sınırlı değildi. "İşleri doğru sırada yapmalısın. Bir devrim başlatmak istediğin gün önce diplomanı almak için okulu bitirmeli ve kendi karnını doyurabilmelisin. Başkalarına ancak bundan sonra ders verebilirsin" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!