Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Londra'da İzmir EXPO 2020 rüzgarı

Londra'da düzenlenen ve dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan World Travel Market'ta (WTM) İzmir tanıtımı yapıldı.

Londra'da İzmir EXPO 2020 rüzgarı

5-8 Kasım tarihlerinde Londra ExCel fuar alanında düzenlenen ve 4.910 katılımcının yer aldığı fuarda İzmir, 81 m2'lik bir stant ile boy gösterdi.
Türkiye standının yanında yer alan İzmir standında, İzmir'in, "Daha İyi Bir Dünya için Yeni Yollar/ Herkes için Sağlık" temasıyla EXPO 2020 adaylığının yanı sıra, bir destinasyon olarak sunduğu turizm olanakları tanıtıldı. İzmir'in katılımı, İzmir Kalkınma Ajansı ve EXPO 2020 İzmir'in ortaklığında, Ege Turistik İşletmeciler ve Konaklamaları Birliği'nin (ETİK) katkılarıyla gerçekleşti. İzmir standında, İzmir ve EXPO 2020 İzmir tanıtım ve promosyon malzemeleri dağıtıldı, EXPO 2020 İzmir tanıtım filmleri gösterildi; ziyaretçilere kuru incir, lokum, çay ve Türk kahvesi ikram edildi.
İzmir Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve EXPO 2020 İzmir Yürütme Komitesi Başkanı Vali M. Cahit Kıraç, "Bir turizm kenti olan İzmir'i, Londra'da dünya turizm pazarına tanıtmak, aynı zamanda EXPO 2020 adaylığımız hakkında kendimizi anlatmak amacıyla World Travel Market'a katılım sağladık. Londra'da 33. kez düzenlenen bu fuar, sadece İngiliz pazarını değil; Afrika, Asya, Avrupa, Amerika ve Karayipler'den, yani tüm dünyadan farklı destinasyonları ve turizm sektörünün çeşitli aktörlerini bir araya getiriyor. Fuarda, hem Türkiye'ye hem de İzmir'e büyük bir ilgi olduğunu gördük. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın yabancı basına hitaben gerçekleştirdiği basın toplantısında, İzmir'in termal - sağlık turizmi için önemli bir merkez olduğu, 'Herkes için Sağlık' temalı EXPO 2020 adaylığıyla da bu pozisyonunu güçlendirdiği vurgulandı. Londra'da EXPO adaylığımız kapsamında lobi faaliyetlerinde de bulunduk. Umuyoruz ki burada yaptığımız tanıtımlar ve çalışmalar, İzmir'e gelen turist sayısının artmasına olumlu katkıda bulunacak, aynı zamanda EXPO 2020 adaylığımızı güçlendirecektir"
EXPO'YA DESTEK ÇAĞRISI
İzmir'in EXPO 2020 yolculuğunun her adımında kentin tanıtımına katkı sunulduğunu belirten Vali Kıraç, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Hep söylüyoruz. İzmir bu projenin merkezi lakin bütün Türkiye özellikle Ege bölgemiz ev sahibidir. Vatandaşlarımızdan, sivil toplum örgütlerinden, eğitim, bilim, sağlık kurumlarımızdan, yerel yönetimlerimizden, işadamlarımızdan destek bekliyoruz. Bu proje sahiplendikçe elimiz güçlenecek, talebimiz değer kazanacaktır"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!