Londra'da bütün uçak seferleri durduruldu

Londra'nın Heathrow Havalimanı yakınında bir drone tespit edilmesinin ardından kalkışlar yaklaşık 1,5 saat süreyle askıya alındı.

Londra'da bütün uçak seferleri durduruldu

İngiltere'nin en büyük havalimanı Heathrow yakınında bir drone tespit  edilmesi üzerine kalkışlar yaklaşık 1,5 saat süreyle durduruldu.

Yılda yaklaşık 70 milyon yolcuya hizmet veren Heathrow Havalimanı'nın  yönetimi, geçen ay Gatwick Havalimanı'nda yaşanan drone krizinin ardından bu tür  olayları önlemeye dönük bir sistem kuracağını duyurmuştu.

Geçen ay sonunda da İngiltere'nin en büyük ikinci havalimanı  Gatwick'de drone ihbarları nedeniyle 2 gün boyunca bine yakın uçuş askıya  alınmıştı.

Olaydan 100 binden fazla yolcu olumsuz etkilenirken, droneleri  uçurduğu şüphesiyle gözaltına alınan 2 kişinin daha sonra suçsuz olduğu ortaya  çıkmıştı.

Olayın ardından Gatwick Havalimanı'na yaklaşık 5 milyar sterlinlik  yatırımla drone tarama ve tespit sistemi yerleştirilmişti.

Havalimanlarının 1 kilometre yakınına kadar drone uçurulması yasak  olan İngiltere'de, uçuş güvenliğini tehlikeye sokanlar 5 yıla kadar hapisle  cezalandırılıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!