LİSELİ DEV ADAMLAR TÜRKİYE'Yİ ÇİN'DE TEMSİL EDECEK

Çin'de yapılacak Liselerarası Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'yi Bursa'dan Ali Karasu Lisesi takımı temsil edecek.

LİSELİ DEV ADAMLAR TÜRKİYE'Yİ ÇİN'DE TEMSİL EDECEK

Bursa'daki elemelerde 28 takımın içerisinden Denizli'deki yarı finale 1. olarak katılan Ali Karasu Lisesi buradaki takımları da geride bırakarak Kayseri'deki finallere katıldı. Finalde de birinci olan Ali Karusu Lisesi basketbol takımı, Türkiye'yi Çin'deki Dünya Liselerarası Basketbol Şampiyonası'nda temsil etme hakkı kazandı. İtalya, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, Slovenya'daki takımların yer aldığı grupta yer alan Ali Karasu Lisesi öğrencileri, 23 Nisan-1 Mayıs 2011 tarihleri arasında finale kalmak için
çaba sarf edecekler. Basketbol takımı antrenörlerinden Beden Eğitimi Öğretmeni Suat Özer, "Bu kadar güzel ve yürekli çoçuklar yetiştirdikleri için ailelerine teşekkür ederim. Bizlere her konuda yardımcı olan okul müdürümüze bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz. İnşallah Türkiye'de olduğumuz gibi Çin'de de birinci oluruz" dedi.
Bursa Valiliği Gençlik ve Spor ve İl Müdürlüğü'nü ziyaret eden basketbol takımı oyuncuları ayakkabı ve t-shirt hediye edildi.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!