Lisedeki skandal görüntülere Bursa'dan tepki

Eğitim Bir-Sen Bursa Şubesi, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki bir lisede, görüntüleri sosyal medyada yer alan, öğrencilerin öğretmenlerine yönelik uygunsuz tavırlar sergilediği olaya tepki gösterdi.

Lisedeki skandal görüntülere Bursa'dan tepki

Konuyla ilgili sendika binasında açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Numan Şeker, yaşanan olayın eğitimdeki yanlış uygulamaların bir sonucu olduğunu söyledi.

Yaşanan hadisenin basit bir olay olmadığını belirten Şeker, "Eğitim sistemimizde öğretime ağırlık verilmesi, eğitim boyutunun ihmal edilmesi, aktör olması gereken öğretmenin ikinci plana itilmesi, bunun sonucunda meydana gelen şiddet olayları, öğretmenlerin alaya alınması, darp edilmesi ve öldürülmesi, geleceğimizi karartacak bu erozyonu ciddi bir şekilde düşünmenin zamanın geldiğini, hatta geçtiğini net bir şeklide göstermektedir. Öğretmene yapılan her kötülük geleceğimizin erozyonudur." dedi.

Şeker, tarihin her döneminde bilgiye, ilme, insani ve ahlaki değerlere önem vermiş bir medeniyetin mensupları olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Öğretmene saygı, bu ülkenin geleceğine saygıdır. Öğretmene saygı, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine saygıdır. Öğretmenlerin uğradıkları saldırılar, değersizliğin yönsüz boşluğunda gençliğimizin hangi karanlık uçuruma doğru yuvarlandığının ibretlik örneğidir. Bir an önce aranıp bulunması ve hayata aktarılması gereken çözüm ve çarenin ilk sorumlusu elbette Milli Eğitim Bakanlığıdır. Gerek müfredat içerikleri gerek öğretmenin saygınlığını artıracak uygulamalar, birbirini tamamlayıcı tarzda yeniden düzenlenmelidir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!