Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Lisede kız öğrencisini darp etti!

Güney Afrika'da bir lisede yaşanan darp olayı, ülkede infial yarattı. Sınıfta cep telefonu kullanma tartışmasıyla çıkan olayda öğretmen, kız öğrencisine şiddet uyguladı.

Lisede kız öğrencisini darp etti!

Güney Afrika'nın başkenti Cape Town'da, Sans Souci kız lisesinde, öğrencisinin telefon kullandığını gören kadın öğretmen, ders sırasında telefon kullanmanın yasak olduğunu söyleyip öğrenciyi uyardı. Öğretmen, öğrencinin elindeki telefonu alıp masasının üzerine koydu.

Bu sırada öğretmen, öğrencisinin kendisine küfür ettiğini duyunca oturduğu sırayı itip sınıftan çıkmasını istedi. Öğrenci ise sınıftan çıkmayı reddedip sırayı öğretmenine doğru iterek hakaret etti. Bunun ardından öğretmen öğrencisine tokat attı.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Yaşanan olay, sınıfta bulunan başka bir öğrenci tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi. Görüntüler sosyal medya üzerinden yayılınca Bakanlık olayla ilgili soruşturma açtı.

Kentte bulunan eğitim müdürlüğünün sözcüsü Jessica Shelver, öğretmen ve öğrenci hakkında soruşturma açıldığı, her iki tarafın da birbirlerinden davacı olduklarını, verilecek disiplin kararına kadar öğretmen ve öğrenicinin okulda uzaklaştırıldığını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!