Libya'da 11 kaçak göçmenin cesedi bulundu

Libya açıklarında 11 kaçak göçmenin cesedinin bulunduğu, 83 kaçak göçmenin kurtarıldığı bildirildi.

Libya'da 11 kaçak göçmenin cesedi bulundu

Libya'daki Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı Deniz Kuvvetleri  tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, sahil güvenliğe bağlı devriye gezen  birimler, ülkenin kuzeybatısındaki Sabrata ilinin 5 mil açıklarında bu sabah  saatlerinde 11 kaçak göçmenin cesedine ulaştı.

Düzenlenen kurtarma operasyonunda plastik bottaki 83 kaçakı göçmenin  kurtarıldığı belirtilen açıklamada, göçmenlerin farklı uyruklu Afrikalılardan  oluştuğu ifade edildi.

Açıklamada, Zaviye Limanı'na getirilen göçmenlerin, gerekli sağlık  kontrolü ve insani yardımların ardından Zaviye'deki En-Nasr Göçmen Sığınma  Merkezine teslim edildiği kaydedildi.

Siyasi karışıklıklara sahne olan Libya, Afrikalı göçmenlerin Avrupa'ya  geçişinde önemli bir durak olarak öne çıkıyor. Her yıl ülkelerindeki çatışmadan  kaçan on binlerce kişi daha iyi koşullarda yaşama hayaliyle Libya üzerinden  Avrupa'ya ulaşmaya çalışıyor.

Libya sahilleri, son birkaç senedir başta İtalya olmak üzere yasa dışı  yollarla Avrupa ülkelerine geçmeye çalışan kişilerin tehlikeli yolculuklarına  sahne oluyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!