LG OLED konusunda dünyada bir ilke imza attı!

Televizyon sektörüne yön veren şirketlerden LG Display, CES öncesinde yaptığı duyuru ile dikkatleri bir kez daha üzerinde toplamayı başardı. Zira, tanıtılan ürün dünyanın ilk 88 inç büyüklüğündeki 8K OLED ekranı oldu.

LG OLED konusunda dünyada bir ilke imza attı!

4K çözünürlük ve HDR günümüzde halen standartlaşma sürecinde yer alırken, LG yeni teknolojiler konusunda elini çabuk tutmaya devam ediyor. Zira, 7680 × 4320 piksel çözünürlük sunan bu yeni panel, Full HD'ye oranla 16 kat, UHD'ye oranla ise dört kat daha fazla piksel sunuyor.

LG dünyanın ilk 88 inçlik 8K OLED ekranını duyurdu!

OLED panellerin LCD'ye göre birçok avantajı bulunuyor. LG yetkilileri, OLED teknolojisinde arkadan aydınlatma ihtiyacı olmadığı için 88 inç gibi devasa büyüklüklerde oldukça ince paneller üretebildiklerini dile getiriyorlar.

LG Display'in Genel Müdür Yardımcısı In-Byung Kang, dünyanın ilk 8K OLED ekranı konusunda bu seviyeye gelmenin 8K dönemi için bir kilometre taşı olduğunu belirtirken, OLED'in heyecan verici bir potansiyele sahip olduğunu ve enerji tüketimini ciddi oranda düşürdüğünü belirtiyor.

OLED henüz oldukça yeni nesil bir teknoloji. Bu nedenle LG Display,araştırma ve geliştirme çalışmalarını OLED üzerinde yoğunlaştırıyor. Böylece müşterilere ve pazarlara yeni nesi ürünler sunulması hedefleniyor.

LG bu devasa ekranı CES 2018'de sergileyecek, ama fiyatı ve satış tarihihakkında hiç bir bilgi yok. Ancak, genellikle bu tür ürünlerin tüketiciye hazır bir üründen ziyade konsept olduğunu unutmamak gerekiyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!