Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Lazkiye plajında eğlenen Suriyeliler sosyal medyada gündem oldu

8 yıl süren iç savaştan sonra Lazkiye plajında eğlenen Suriyelilerin görüntüsü, izleyenleri şaşırtıyor. Bu görüntüler sosyal medyada çok sayıda yorum ve paylaşımı da beraberinde getirdi. Türkiye'nin plajlarındaki Suriyelilerin görüntüleri ve Bursa Mudanya'da çadır kurmanın yasaklanması da bir süredir gündemde.

Lazkiye plajında eğlenen Suriyeliler sosyal medyada gündem oldu

Suriye, 8 yıl boyunca iç savaş yaşadı. Rejim lideri Beşar Esad, koltukta kalmaya devam etti. Bu savaş sırasında milyonlarca insan hayatını kaybetti ya da göç etti.

Suriye bu savaşta adeta yıkıldı. Birçok şehir, feci bir görünüme kavuştu.

Ancak bazı yerlerdeki görüntüler şaşırtıyor. Bu yerlerden birisi de Lazkiye.

Lazkiye, Akdeniz'e kıyısı olan bir şehir. Plajlarda Suriyeliler denize girerek, nargile içerek tatil yapıyor. Görüntüleri izleyen bir kişi, buranın Suriye olduğunu bilgisine sahip değilse, neresi olduğuna dair tahminde bulunması çok zor.

"YENİDEN GÜÇLÜ OLACAĞIZ"

Plajda vakit geçiren bir Suriyeli kadın, "Barbarlar Suriye'yi yok etmek istedi. Ama biz yaşıyoruz. Suriye'yi yeniden inşa ediyoruz. Ve yeniden güçlü Suriye olacağız." dedi.

Bursa Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz: Suriyeliler insan gibi olduktan sonra sahile gelebilir haberini okumak için tıklayın!

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!