Lavrov: ABD, düpedüz soygun yapıyor

Beyaz Saray'dan ismi açıklanmayan bir kaynağın 'ABD, el koyduğu Rus diplomatik mülklerini, karşılığında bir şeyler almadan iade etme niyetinde değil' açıklamasını değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Washington'un tutumunu 'güpegündüz soygun' olarak nitelendirdi.

Lavrov: ABD, düpedüz soygun yapıyor

Lavrov, ABD Başkanı Barack Obama döneminde Rus diplomatlarının ülkeden kovulmasına ve Rus hükümetine ait mülklere el konulşmasına Rusya'nın vereceği muhtemel karşılığın Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ribakov'un ABD'de bu hafta yapacağı görüşmeye bağlı olacağını söyledi. 

RUSYA, ABD'Lİ DİPLOMATLARI SINIRDIŞI EDEBİLİR

İngiliz BBC'nin aktardığına göre, Rusya'nın planında Washington'ın yaptırımlarına karşılık ABD'ye ait yabancı mülklere el koymak da var.

8 Kasım'da düzenlenen başkanlık seçimlerinin ardından 20 Ocak'ta başkanlık koltuğunu Donald Trump'a devreden ABD eski başkanı Barack Obama, görev süresinin bitimine günler kala 35 Rus diplomatı ajanlık suçlamasıyla sınır dışı etmişti. 

Obama yönetiminin Rus diplomatları sınır dışı etmesinin nedeni Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale ettiği yönündeki şüpheler ve bulgulardı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!