Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Lara: Kızım için yazdım

Lara, duygu yüklü yeni şarkısı 'MECBURİ VEDA'yı Kanada'ya giden kızı SILA için yazdığını açıkladı.

Lara: Kızım için yazdım

Türk pop müziğin en güçlü yorumcularından Lara, 2020 yazının hitlerinden 'Sanal Alem' sonrası yeni single'ı 'Mecburi Veda'yı Melodi Müzik etiketiyle  tüm dijital platformlarda yayımlandı.

Kariyerinin en özel şarkılarından birini yazan Lara, 'Mecburi Veda'yı bir yıl önce Kanada'ya okumaya giden kızı Sıla'nın arkasından kaleme aldığını söyledi. Uzun süren bir telefon konuşmasından sonra Lara,  gecenin geç bir saati gözyaşları içinde bu şarkıyı yazdığını açıkladı. Lara kızını pandemi sebebiyle bir yıldır görmüyor.

Söz ve müziği Lara'ya düzenlemesi Nurettin Çolak'a ait duygu dozu yüksek baladın iddialı görüntülerinden oluşan video klibinin yönetmenliğini Müjdat Kupsi üstlendi.

Usta yorumculuğu ve sesinin gücü ile söylediği her şarkıyı geniş kitlelere ulaştırmayı başaran Lara, müzik kariyerinde birbiri ardına yayımladığı şarkılarla ikinci baharını yaşıyor. Kendi yazdığı şarkıları dinleyicisi ile paylaşmaya başlayan Lara, kendi hikâyelerini şarkılaştırarak müzikal evreninin kapsama alanını genişletmeye devam ediyor.

2004 yılında Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde En İyi Çıkış Yapan Sanatçı (Kadın) ödülünü alan Lara; 2006'da MÜ-YAP Müzik Ödüllerinde 'Altın Albüm' seçilen 'Adam Gibi Adam'ın yanı sıra 'Katmer Katmer', 'Allah Versin', 'İhanetin Bekçisi', 'Sana Güvenmiyorum', 'Yolla' gibi şarkılarıyla geniş bir hayran topluluğuna sahip olarak, listelerde 1 numara olma başarısını gösterdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!