Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kuruluş Osman yeni sezon ilk bölümüyle ne kadar izlendi?

Sezon açılışı yaptığı 28'inci bölümüyle reytinglerin zirvesine dönen ve tüm kategorilerde birincilikle çarşambanın en çok izlenen yapımı olan 'Kuruluş Osman'; kadroya katılan yeni isimler, görkemli meydan savaşı sahneleri ve özellikle Burak Özçivit'in performansıyla dikkatleri topladı.

Kuruluş Osman yeni sezon ilk bölümüyle ne kadar izlendi?

#KuruluşOsmanYeniSezon etiketiyle sosyal medyanın da zirvesinde yer alan 'Kuruluş Osman'ın sezon açılış bölümünde, kadroya katılan yeni oyuncuların yanında usta isimler Cüneyt Arkın ve Tamer Yiğit de sosyal medyanın çok konuşulanları arasındaydı.

'Kuruluş Osman'ın büyük bir heyecanla takip edilen sezon açılışında; Osman Bey, obaya yapılan baskının intikamını İnegöl Tekfuru'ndan savaş meydanında aldı.

Osman Bey'in Kulucahisar Kalesi'ni fethinden rahatsız olan Tekfur Aleksis'in Kayı Obası'na yaptığı baskınla sarsılan Osman Bey, obasını ayağa kaldırarak alpleriyle birlikte Aleksis'in kalabalık ordusunun karşısına dikildi.

Osman Bey'in esirleri kurtarıp zorlu savaştan galip çıkmasının Bizans'ta yarattığı şok üzerine, güçlü Roma'yı yeniden yaratmak isteyen parlak komutan Nikola (Erkan Avcı) İmparator tarafından tam yetkiyle uç bölgesine gönderildi.

Bölge tekfurlarının desteğiyle Türk obalarını uç bölgesinden söküp atmak isteyen Nikola, Osman Bey'e karşı mücadelesine çok güvendiği Flatyos'u (Seçkin Özdemir) tutsaklıktan kurtarıp güçlerine katarak başladı. Diğer yanda Osman Bey liderliğinde savaştan galip çıkan ve esirlerini kurtaran Kayı Obası, yaralarını sarmaya çalışırken Ertuğrul Bey'in (Tamer Yiğit) dönüş haberiyle coşkuya boğuldu.

Yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği 'Kuruluş Osman', 14 Ekim Çarşamba akşamı yayınlanacak 29'uncu bölümüyle izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!