Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kuruluş Çalıştayı'na yoğun ilgi

Türkiye'de bir ilke imza atarak aynı okuldan mezun iş adamlarının bir araya gelerek oluşturduğu Nilüfer Eğitim Kurumları Mezunları Sanayici ve İşadamları Derneği (NİSİAD), Kuruluş Çalıştayı'nı gerçekleştirdi.

Kuruluş Çalıştayı'na yoğun ilgi

HEDEFLERE HEP BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ
NİSİAD'ın toplantı salonunda Melih Arat moderatorlüğünde gerçekleşen çalıştayda ilk sözü alan NİSİAD Başkanı Oğuzhan Özkan "Bugün burada aynı okuldan mezun olmanın verdiği aidiyet duygusu ile bugün burada bir araya gelen Nilüfer Eğitim Kurumlarından mezun tüm iş adamlarımıza teşekkürlerimi sunarım. Biz bu derneği kurarak sadece Bursa'da değil Türkiye'de bir ilki başararak aynı okuldan mezun iş adamlarını bir çatı altında buluşturduk. NİSİAD olarak çıktığımız bu yolda belirlediğimiz hedeflere hep birlikte adım atacağız.  Bugün hem o hedeflerimizi hem de bu hedeflere giderken atacağımız adımları hep birlikte belirleyeceğiz" diye konuştu.

BİZİ GURURLANDIRDI

Özkan'dan sonra sözü alan Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Dilitatlı, "Nilüfer Eğitim Kurumları olarak, iş dünyasında bizi başarıyla temsil eden mezunlarımız tarafından kurulan NİSİAD'ın varlığından büyük bir gurur ve onur duyduk.  Nilüfer Eğitim Kurumları olarak temennimiz, NİSİAD'ın, iş hayatı içerisinde yer alan tüm mezunlarımıza ulaşarak birbirleriyle sürekli iletişim halinde olan büyük bir aile oluşturmasıdır." dedi.

HERKES FİKRİNİ ORTAYA KOYDU

Konuşmacıların ardından sahneye çıkan Türkiye'nin Dünya çapındaki ilk yönetim düşünürü kabul edilen Melih Arat, çalıştaya katılan herkesin NİSİAD için çizilecek yol haritası hakkındaki önerilerini aktif bir şekilde ortaya koyabilmesi için tüm katılımcıları 7'şerli gruplara ayırdı. Arat, her gruptan NİSİAD'ın vizyonunu, stratejisini, taktiğini ve üye olma koşuları belirlemesini istedi.  Her grubun önerilerini, o grubun sözcüsü tarafından katılımcılara anlatıldı. Ortaya çıkarılan öneriler katılımcıların oylamasına sunularak NİSİAD için ortak fikirler belirlendi.

Gerçekleşen çalıştay sonrası üyeler, çalışma şekli ve topluma hizmet anlayışı bakımından Bursa'da yer alan ilk üç siad arasında yer almayı NİSİAD'ın hedefi olarak belirledi. Çalıştayın ardından tüm katılımcılar bir araya gelerek toplu fotoğraf çektirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!