Kurtlar Vadisi Pusu yine gündemi ES geçmedi

Kurtlar Vadisi Pusu yine nefes kesen bir bölümle çıktı izleyici karşısına.

Kurtlar Vadisi Pusu yine gündemi ES geçmedi

 TNT ekranlarında bu sezon gündeme ilişkin konuları işlemesi ile adından söz ettiren Kurtlar Vadisi Pusu'da dün yine mesaj dolu bir bölüm ekrana geldi.

POLAT PKK İLE MASAYA OTURDU
Son bölümlerde PKK ve Ergenekon bağlantısının işlendiği dizinin çekimleri Kuzey Irak'ta yapılıyor. PKK kanadı ile masaya oturmak için Kuzey Irak'a giden Polat, burada PKK'nın bir numarası olan Şahmeran (Murat Karayılan) ile görüşür. Yapılan bu görüşmeyi kaydeden Şahmeran, çektiği bu görüntüleri Polat'ı ortadan kaldırmak isteyen İsrail devleti ile paylaşmak ister.

ÖCALAN 28 ŞUBAT'IN KURBANI OLDU
Polat Alemdar hem Şahmeran'a hem de İsrail devletine iyi bir ders vermek için tehlikeli bir girişimde bulunur. Planı başarılı olan Polat, Şahmeran'ı ele geçirir. Şahmeran, yakalandıktan sonra PKK'nın kuruluş süreci ile ilgili olarak: "Örgütü TC'nin içindeki gladyonun kurduğunu bilmeyen mi var. Akıllarınca TC üzerinden aşiretlere bölünmüş Kürtleri feodal bağlarından kurtarıp tek merkezden kontrol edeceklerdi. Soğuk savaşı en iyi biz değerlendirdik. Öcalan 28 Şubat'ın kurbanı oldu. Neoconlar (ABD'nin en şahin devlet kanadı) cuntacıları desteklemek için başkanı harcadılar" dedi.
İRAN VE KARAYILAN OLAYINA GÖNDERME
Murat Karayılan'ın İran atarafından yakalandığı haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Vadi bu konuyu da es geçmedi. Karayılan'ın yakalanışının ardından örgütte söz sahibi olan bir başka isim İran ile temasa geçerek, bu konudaki stratejisini sordu.

ŞAHMERAN'A ÖZEL İDAM SEHPASI
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümde Polat Alemdar, Türk devletinin Öcalan'ı neden asmadığı yönünde sitemde bulunmuştu. Polat bu bölümde Şahmeran için hazırladığı idam sehpasıyla Öcalan'la ilgili verdiği mesaja farklı bir boyut kazandırmış oldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!