Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kursu bitiren masörlere iş fırsatı

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Beden Eğitimi Yüksekokulu (BESYO) ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen 'masörlük' kursunu bitiren öğrenciler, çeşitli otel, SPA ve fizik tedavi merkezlerinde işe başladı.

Kursu bitiren masörlere iş fırsatı

 

Manisa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve CBÜ BESYO işbirliğiyle geçen ocak ayında başlayan masörlük kursu, otel, SPA ve fizik tedavi merkezlerine sertifikalı masör yetiştirmeye devam ediyor. BESYO bünyesinde verilen kurusun ilk 6 aylık bölümüne katılan 15 üniversite öğrencisi işe başladı. Kursun ikinci bölümüne katılan 25 üniversite öğrencisi ise 8 çeşit masajdan, yüz, dekolte, klasik ve taş masaj çeşitlerini öğreniyor.

Kursun eğitmeni BESYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Türkmen, 6 aylık kursun 608 saat sürdüğünü ve haftanın 5 günü öğrencilere eğitim verildiğini kaydetti.

MASÖR SIKINTISI VAR

Özellikle otel ve fizik tedavi merkezlerinde masör konusunda büyük sıkıntılar yaşandığını belirten Yrd. Doç. Dr. Türkmen, "Bu kursumuzla masör ve masöz sorunlarına çözüm bulmuş oluyoruz. Daha önceki 6 aylık kursumuzu bitiren 15 öğrencimiz şimdi iş sahibi oldu. Şimdi ise daha kurs bitmeden birçok otel ve fizik tedavi merkezlerinden öğrencilerimiz teklif alıyor. Ayrıca bu kursu bitiren öğrencilerimiz çeşitli spor kulüplerinde çalışabilir. Öğrencilerimiz aldıkları sertifikalarla kendilerine ait iş yeri de açabilir" dedi.

Kursun ikinci etabına katılan 25 öğrenciden 20'sinin erkek, 5'nin ise kız olduğunu ifade eden Yrd. Doç. Dr. Türkmen, kursa erkeklerin ilgisinin daha yoğun olduğunu dile getirdi. Kursun üçüncü etabını da açmayı hedeflediklerini anlatan Türkmen, ücretsiz olarak verilen kurslara üniversite öğrencisi haricinde vatandaşların da katılabileceğini belirtti.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!