Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Kur'an kursunda çocuğa şiddet' iddiası

CHP Milletvekili Öztunç, çocuğun dövüldüğü görüntüyü sosyal medyadan paylaştı. Görüntünün Diyanet'e bağlı Kur'an kursunda çekildiğini belirten Öztünç, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a çağrı yaptı. Kaymakamlık olayla ilgili açıklama yaparken Ali Erbaş'ta konunun takipçisi olacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

'Kur'an kursunda çocuğa şiddet' iddiası

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, sosyal medyadan paylaştığı videoya şu notu düştü:

"Bu görüntüler az önce memleketim Elbistan'daki Bedirefendi Kur'an kursunda çekildi. Diyanet'e bağlı Kur'an kursunda çocuklarımıza yapılan bu davranışı onaylayan hiçbir hemşerim olamaz. Atatürk'e hakaret eden Diyanet İşleri Başkanı bunun hesabını sor ve millete bilgi ver." 

KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA 

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler üzerine, Elbistan Kaymakamlığı açıklama yaptı.

"Müftülüğümüze bağlı Bedirefendi Kur'an Kursu'na ait sosyal medyada yayımlanan görüntülerle ilgili basın açıklaması yapma gereği duyulmuştur." ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yapılan ilk araştırmada görüntülerin Kur'an kursumuzda yatılı olarak kalan 10 ve 15 yaşlarındaki iki öğrenciye ait olduğu anlaşılmıştır. Konuyla ilgili idari ve adli tahkikat ivedilikle başlatılmıştır. Sonucundan kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir." 

ALİ ERBAŞ'TAN AÇIKLAMA 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki bir Kur'an kursunda çocuklara şiddet uygulanan olayla ilgili soruşturma başlatılması talimatı verdiğini belirterek konunun takipçisi olacağını bildirdi.

 

Erbaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: "Bugün sosyal medya ve farklı mecralarda yayınlanan ve Kahramanmaraş Elbistan ilçemizdeki bir Kur'an kursunda yaşandığı belirtilen görüntülerin ardından derhal ilgili birimlerimize soruşturma başlatılması talimatını verdim. Gözaydınlığımız, geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik onların onurunu hiçe sayan, haklarına göz diken ve şiddete başvuran hiçbir anlayış asla tasvip edilemez. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!