Külliye'yi bombalayan pilottan tehdit!

Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni bombalayan eski F-16 pilotu Müslim Macit'in, koğuş araması sırasında panosunda asılı fotoğrafları kaldırmasını isteyen infaz koruma memurlarını "Bunun hesabını soracağım size. Sizinle en kısa zamanda hesaplaşırız" diyerek tehdit ettiği belirlendi.

Külliye'yi bombalayan pilottan tehdit!

Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kavşağını  bombalayan eski F-16 pilotu sanık Müslim Macit'in, tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi'nde infaz koruma memurlarını tehdit ettiği ortaya çıktı. 

Sincan Cezaevi'nde tutuklu  bulunan Müslim Macit'in odasına rutin kontrole gelen infaz koruma memurları, sanığın odasındaki panoda gazetelerden kopartılmış kupür ve fotoğrafları  gördü.

Memurların, panoya asılan kupür ve resimleri kaldırması gerektiğini  bildirmeleri üzerine, sanık Macit, "Buraya ne asacağıma siz karar veremezsiniz. Buraya ben istediğimi asarım." diye karşılık verdi.

Panoya sadece aileye ait fotoğrafları ve idare tarafından verilen  talimatların asılabileceği uyarısında bulunan memurlara Macit, "Bunun hesabını soracağım size. Sizinle en kısa zamanda hesaplaşırız." şeklinde tehdit içeren  sözler kullandı.

Bunun üzerine tutanak altına alınan olaya ilişkin Sincan Cezaevi  yönetimi, tutuklu sanık Müslim Macit  hakkında disiplin soruşturması  başlattı.

İfadesi alınan Macit, kendisine suçlu muamelesi yapıldığını, yargılamasının sürdüğünü ve görevli memura hakaret etmediğini savundu.

Gazetelerden kopardığı resim ve kupürleri panoya asmasının suç  olmadığını ileri süren Macit, memurun kendisini uyarmasına anlam veremediğini ve  kimseyi tehdit etmediğini savundu.

Disiplin soruşturması sonucunda "kamu görevlilerine hakaret ve  tehditte bulunmak" suçunu işlediği belirlenen Macit, eyleminden dolayı 5 gün hücre cezasına çarptırıldı.

Macit, verilen cezaya karşı Ankara Batı İnfaz Hakimliğine itirazda  bulundu.

İtirazın reddedilmesi durumunda sanığın hücre cezası onaylanacak.

Külliye'yi bombalamıştı

Eski F-16 pilotu Müslim Macit'in, 16 Temmuz 2016 günü saat 06.19'da  ASLAN-6 kodunu kullanan 93-0671 kuyruk numaralı F-16 ile Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi yakınındaki köprülü kavşak ve otoparka iki MK-82 bombası attığı  belirlenmişti.

Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve çevresi ile  Jandarma Genel Komutanlığı karargahında darbecilerin uçak, helikopter ve zırhlı  araçlardan açtıkları ateş sonucu 29 kişi şehit olmuş, çok sayıda vatandaş  yaralanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!