Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Küçük yazarların büyük başarısı

İlköğretim öğrencilerine okuma ve yazma alışkanlığı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen 'Geleceği Okuyan Kalemler' projesi kapsamında yazdıkları şiir ve yazıları bir kitapta toplanan öğrenciler, kitabın imza gününde bir araya geldiler.

Küçük yazarların büyük başarısı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, '49. Kütüphane Haftası' etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 'Geleceği Okuyan Kalemler' projesi, meyvelerini verdi.


Küçük yazarların eserleri bir kitapta toplandı. Projeye yazdıkları şiir ve yazılarla katkı koyan çocuk yazarlar, Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile hazırladıkları kitabın imza gününde sevinç ve heyecanı da aileleriyle paylaştı. Lala Şahin Paşa Çocuk Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen etkinlik, keyifli görüntülere sahne oldu. Nuri Erbak İlköğretim Okulu öğrencileri, yazdıkları kitabı aileleri için imzalarken, mutlulukları da yüzlerine yansıdı. 6. Sınıf öğrencisi Murat Can Çelik, kitapta yer alan yazıyı ailesini düşünerek yazdığını belirtirken, çalışmanın kendisini çok heyecanlandırdığını söyledi. 6. Sınıf öğrencisi Rümeysa Karakuş da kitabı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe için imzalarken, çok sevdiğini söylediği Başkan Altepe'nin Bursa için önemli çalışmalar yaptığını bildiğini söyledi.
Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürü Muhterem Çevik ile Nuri Erbak İlköğretim Okulu Müdürü Engin Yazar, Geleceği Okuyan Kalemler Projesi Lideri Serkan Duru'ya anlamlı çalışmadan dolayı teşekkür ederek, plaket verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!