Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kraliyet ailesi ihracata iyi geliyor

Buckingham Sarayı'nda verilen davete katılan şirketlerin ihracatlarındaki artış şaşırttı.

Kraliyet ailesi ihracata iyi geliyor

İngiltere'nin şu an tek bir gündemi var. İngilterenin yeni veliahtının heyecanı bütün ülkeyi sarmış durumda.  Şirketlerin heyecanı ise biraz daha farklı. Cambridge Düşesi Kate ve Prens William çiftinin bebeklerinin doğumundan hemen önce Salı günü, Buckingham Sarayı'nın bahçesinde 'taç giyme festivali' yapılmaya başladı. 200'ü aşkın iş sahibine konukluk eden festivalin özelliği şirketlerin kıraliyet ailesinin onayını aldığını gösteren kıralet mühürüne sahip olmasıydı.

Davete katılan şirketler arasında Diageo, Bentley ve GlaxsoSmithKline gibi bir çok ünlü marka vardı.

Kraliyet yetki sahipleri derneği başkanı Richard Peck CNBC'ye verdiği röpörtajında ''Bu sizin iyi bir şirket olduğunuzu kanıtlamanızın en iyi yolu. Bunun için en iyi şirket olmanıza gerek yok, kraliyet ailesinin sizi tercih ediyor olması yeterli'' ifadelerini kullandı. Peck'e göre bu onayı sizin yurtdışı ihraç pazarında da önünüzü açıyor; çünkü sizi saygın bir marka olarak görmeye başlıyorlar.'' şeklinde konuştu.

John Ross'un kurucu başkanı Adrew Leigh ''Biz kraliyet ailesinin ihracatı yüzde 30 ila 35 arasında artmasını sağladığını ve bunun özellikle Çin, japonya ve Doğu Asya'da büyük rol oynayarak süreceğine inanıyoruz'' şeklide konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!