KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS sonuçları için son 3 gün! Yüz binlerce kişi 31 Ağustos tarihine kilitlenmiş vaziyette... KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sınav sonuçlarının aynı gün açıklanması sebebiyle ÖSYM'de aşırı yoğunluk oluşacak. Adaylar geceden itibaren teyakkuzda olacak.

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT testleri farklı tarihlerde yapılmasına rağmen sonuçlar aynı gün açıklanacak. 31 Ağustos Cuma günü tüm gözler ÖSYM'de olacak. Öte yandan YKS tercih sonuçlarının da aynı gün açıklanması bekleniyor. Bu nedenler sitede aşırı yoğunlık oluşması bekleniyor.

2018 KPSS ÖN LİSANS BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

2018 yılı ön lisans için KPSS'ye girecek olan adayların başvurularını, 28 Ağustos ile 12 Eylül 2018 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Bu tarihler içerisinde başvuru yapamayan adaylar için belirlenen geç başvuru tarihi ise, 26 Eylül 2018 olarak belirlenmiştir. 4 Kasım 2018'de yapılacak olan KPSS ön lisans sınavı sonuçları 29 Kasım 2018 tarihinde açıklanacaktır.

KPSS ORTAÖĞRETİM NE ZAMAN?

KPSS Ortaöğretim 7 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav için başvurular 3 ve 19 Temmuz 2018 tarihleri arasında alındı. 2018 KPSS ortaöğretim sonuçlar ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak.

KPSS'ye başvuru işleminin yapılabilmesi için adayın ÖSYM başvuru merkezine şahsen gitmesi zorunludur. Başvuru merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alınacaktır. Başvuru merkezlerinin adresleri, başvuru tarihlerinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!