Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

KPSS ortaöğretim başvuruları için son gün

ÖSYM tarafından ortaöğretim mezunları için yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları 15 Eylül itibariyle başladı. Adaylar 15-30 Eylül arasında ÖSYM başvuru merkezlerinden ya da aday işlemleri sistemi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek.

KPSS ortaöğretim başvuruları için son gün

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2020-KPSS ortaöğretim başvuru kılavuzunu yayınladı. Yayınlanan kılavuza göre 22 Kasım'da yapılacak sınav için başvurular 15-30 Eylül tarihleri arasında alınacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 14.00'ten itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir.

Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK? 

2020-KPSS Ortaöğretim Sınavı, 22 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak. 

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), 27 Aralık 2020 tarihinde uygulanacaktır.

Ortaöğretim düzeyinde DHBT'ye katılmak isteyen adayların KPSS Ortaöğretim sınavına başvuru yapmaları ve sınava katılmaları gerekmektedir.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

2020-KPSS sınav ücreti 80 TL olarak belirlendi. Sınava, başvuru yapan adayların en geç 1 Ekim günü sınav ücretlerini yatırmaları gerekiyor.

2020-KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU KILAVUZU

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!