Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

KPSS maratonu sona erdi

Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı, öğleden sonraki oturumun da yapılmasıyla tamamlandı.

KPSS maratonu sona erdi

Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), öğleden sonraki oturumun da yapılmasıyla tamamlandı.

Adaylar, sınavın son oturumunda 40'ar sorudan oluşan çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi ile uluslararası ilişkiler konularına ilişkin testleri yanıtladı. Adaylara soruları yanıtlamak için 210 dakika süre verildi.

KPSS, cumartesi başlayan oturumların ardından bugün de düzenlenen sabah ve öğleden sonraki oturumların ardından sona erdi.

Öğretmen adaylarını bir sınav daha bekliyor

Öğretmen adayları, KPSS'de katıldıkları oturumların yanı sıra önümüzdeki hafta sonu yapılacak ve ilk kez düzenlenecek Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne (ÖATB) de katılacak.

Sınav, 14 Temmuz Pazar günü saat 9.30'da başlayacak. Adaylara soruları yanıtlamaları için 75 dakika süre verilecek.

Sınav, KPSS sonuçlarıyla Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen kadrolarına yapacağı atamalarda kullanılacak. Adaylar, alanlarına bağlı ÖATB'deki soruları yanıtlayacak.

Sınavda, Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) alanlarında sorular sorulacak.

ÖATB, 40 soruluk Alan Bilgisi Testi ile 10 soruluk Alan Eğitimi Testi'nden oluşuyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!