Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Koyunlarını dolandırıcıya kaptırdı

BALIKESİR'in Edremit İlçesi'ne bağlı Yaşyer Köyü'nde besicilik yapan 53 yaşındaki Hikmet Yıldırım, kalp ameliyatı için koyunlarını senetle 18 bin liraya sattığı bir kişi tarafından dolandırıldığını ileri sürüp, jandarmaya şikayetçi oldu.

Koyunlarını dolandırıcıya kaptırdı

Yaşyer Köyü'ne, geçen 14 Mayıs'ta kamyonetiyle gelen ve kendisini Bircan Arslan olarak tanıtan kişi, Çanakkale'de kasaplık yaptığını ve küçükbaş hayvan satın almak istediğini söyledi. Bunun üzerine köylüler kendisini, kalp hastası olan ve ameliyatı için sürüsünü bir süre önce satılığa çıkaran Hikmet Yıldırım'a yönlendirdi. Hikmet Yıldırım, pazarlığın ardından 33 koyununu 18 bin liraya satmayı kabul etti. İddiaya göre hayvanları satın alan kişi 18 bin liralık senet vererek, kamyonetinin hayvanların hepsini almayacağını belirtip, "Bugün 13'ünü yarın da 20'sini götürürüm. Parayı verip, senedimi alırım" diyerek, 13 küçükbaş hayvanla köyden ayrıldı.

GİDİŞ O GİDİŞ

Hayvanları alan kişinin bir hafta geçmesine rağmen gelmemesinden şüphelenen Hikmet Yıldırım, kendisine telefon etti. Ancak, telefonun sürekli kapalı olması üzerine dolandırıldığını anlayan Yıldırım, Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı'na gidip şikayetçi oldu.

Kendisini dolandıran işinin bir an önce yakalanması isteyen Yıldırım, "O kişi elimizde, avucumuzdaki tek şey olan hayvanlarımızı değil, emeğimizi, rızkımızı, her şeyden önemlisi iyileşme umudumu çaldı. Şimdi ben nasıl kalp ameliyatı olacağım" dedi. Jandarma, yıldırım çifti ve köylülerin verdiği eşkalden yola çıkarak dolandırıcının yakalanması için çalışma başlattı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!