Köylülerden tabutlu 2B eylemi

ANTALYA'da hükümetin belirlediği rayiç bedelleri yüksek bularak geçen hafta eylemler yapan 2B hak sahipleri, bu kez de Antalya Defterdarlığı önünde eylem düzenledi. Üzerinde 2B yazan tabutu defterdarlık binası önüne atan vatandaşlarla polis arasında arbede çıktı.

Köylülerden tabutlu 2B eylemi

Geçen hafta Antalya- Alanya Karayolu'nu iki kez trafiğe kapatan, Antalya Defterdarlığı önünde eylem düzenlenen 2B hak sahipleri, bugün ikinci kez Antalya Defterdarlığı önünde toplandı. İçerisinde kadınların da bulunduğu yaklaşık 300 kişinin katıldığı eylemde binaya girmek isteyen vatandaşlar ile çevik kuvvet polisi arasında arbede çıktı. Bazı polislerin ve vatandaşların ezilme tehlikesi geçirdiği arbede kısa sürdü. Aralarından seçilen 5 kişi Antalya Defterdarı Hidayet Mat'la görüşmeye gitmesine rağmen eylemcilerin öfkesi dinmedi. Ellerinde, 2B yazılı içerisinde sebzelerin bulunduğu tabutu bina önüne getiren köylüler ve polis arasında tekrar arbede çıktı. Bu sırada ayağının üzerine basıldığı için hafif yaralanan 2 polis memuru, karşıdaki Antalya Eğitim Araştırma Uygulama Hastanesi'ne götürülerek tedavi ettirildi.
Tabut içerisindeki sebzeleri binaya atmak isteyen köylülere megafonlu polis aracından, "Sakin olun. Polisi sevdiğinizi biliyoruz, polise patlıcanla, domatesle karşı çıkılmaz" uyarısı yapıldı.

İçeriye giren 5 kişinin görüşmesini bekleyen köylülerin bina önündeki meraklı bekleyişi sürüyor.

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI'NA YÜRÜDÜLER

Antalya'da 2B hak sahiplerinin rayiç bedellerinin yüksek olması nedeniyle Antalya Defterdarlığı önünde başlattıkları eylem Ak Parti İl Başkanlığı binası önünde sürdü. Defterdarlıktan yaklaşık 3 kilometre yürüyerek il binası önüne gelen 300 kişi zaman zaman Gazi Bulvarı'nı trafiğe kapattı. Araç sürücüleriyle tartışan köylüler polis tarafından sakinleştirildi. 'Köylüdür dediler, hakkımızı yediler', 'Aksu burada, Başbakan nerede?' sloganlarıyla ilerleyen köylüler, binaya yaklaştıklarında İstiklal Marşı okudu. Dakikalar öncesinden bina önünde önlem alan Çevik Kuvvet polisi, Toma ile bina önüne kimseyi yaklaştırmadı. Binaya girmeye çalışan köylüler ile polis arasında çıkan arbedede kucağında çocuk bulunan bir kadın ezilme tehlikesi yaşarken, bir polis de yaralandı. Göstericinin attığı trafik işaret dubasının başına isabet etmesi nedeniyle yaralanan polis, meslektaşları tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Ellerindeki yumurta ve taşları camlara atan birkaç kişi, köylüler tarafından uyarıldı. Polisin biber gazı kullanmamak için uyarıda bulunduğu köylüler, Ak Parti İl Başkanlığı binası önünde yaklaşık 1 saat süreyle eylemlerine devam ettiler. Göstericiler daha sonra parti binasının önünden ayrıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!