Kötü koku tüm kente yayıldı! "Evlerimizde oturamıyoruz"

İzmir Büyükşehir Belediyesine ait Çiğli Atık Su Tesisi'nin çevresinde depolanan arıtma çamurlarından ve kanalizasyon altyapısının yetersizliğinden kaynaklandığı ileri sürülen ve zaman zaman kentin büyük kısmında hissedilen kötü koku vatandaşların tepkisini çekiyor.

Kötü koku tüm kente yayıldı! ''Evlerimizde oturamıyoruz''

İzmir'de 2 haftadır etkili olan kötü kokudan rahatsız olan vatandaşlar  soruna çözüm bulunamamasından şikayetçi.

Göztepe sahilinde yürüyüşe çıkan Sibel Ünsal, yaptığı açıklamada, kötü kokunun evlerinde otururken bile hissedildiğini belirterek,  şunları söyledi:

"Eve acayip bir koku yayılıyor. Lağım kokusu bildiğin. Kokudan  evlerimizde oturamıyoruz. Evi bütün gün çamaşır ve temizleme suyuyla  temizliyoruz, koku gitmiyor. Balkonlarda oturulmuyor. Bu seneye kadar böyle bir  şey yaşamadık. İlk defa bu kadar yaşıyoruz. Yoksa yaşanacak gibi değil.  Yeşilyurt'ta oturuyorum. Evden kendimizi attık buraya geldik burada da var koku.  Evlerin içinde daha acayip bir koku var. Sıkıntı büyük. Önceden sadece denizde  olurdu. Şehre yayılan, evlerin içine yayılan bir sıkıntı var, yaşayamıyoruz."

Gülten Güven, evde, sahilde hep aynı koku ile karşılaştıklarını  belirterek, "Komşularım da aynı şekilde şikayetçi. Balkonumda da burada da aynı  kokuyu alıyorum." dedi.

Halil Aksu da sahilde gezerken veya spor yaparken çok boğucu bir koku  geldiğini ifade ederek, soruna bir an önce çözüm bulunmasını söyledi.

Aksu, "Oksijen neredeyse sıfır. Göztepe sahili ailecek rahat  edebileceğimiz bir ortam ama bu ağır koku bütün doğayı ve insanları rahatsız  ediyor." ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!