'Kötü adamı canlandırmak istiyorum'

TRT 1'de yayhınlanan "Ege'nin Hamsisi" dizisi, eğlenceli senaryosu ve güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Dizide, Belediye Başkanı Nuri Pekyaman'ı canlandıran Hakan Bilgin, dizi için Sığacık-İstanbul arasında mekik dokuyor.

'Kötü adamı canlandırmak istiyorum'

"Ege'nin Hamsisi"nde geçmişteki aşkını unutamadığı için hiç evlenmeyen ve kendini kasabaya adayan Belediye Başkanı Nuri Pekyaman'ı canlandıran Hakan Bilgin, "Dizimizin daha ilk bölümden itibaren bu kadar sevilmesinin nedeni güçlü enerjiden kaynaklanıyor. Ekibimiz, senaryomuz, çekim mekanlarımız hepsi mükemmel ve bu da başarıyı getiriyor" dedi.

Bugüne kadar birçok kez Karadenizli tiplemeleri canlandırdığını ve Artvinli olduğu için bu rollerde yabancılık çekmediğini dile getiren Hakan Bilgin, İlk kez bir Egeli belediye başkanını canlandırıyorum. Üstelik Sığacık'ı çok merak ediyordum. Çok beğendim, sakin ve güzel bir yerde çalıştığım için de çok memnunum. Huzur ve keyif veriyor burada çalışmak. Nuri Pekyaman, halkın çok sevdiği bir başkan. İnsanlara iyilik yapmayı, zorda kalana yardım etmeyi çok seviyor. Gençliğinden beri platonik aşk beslediği Melahat'ın da her zaman yanında oluyor, ondan desteğini esirgemiyor" açıklamasını yaptı.

"ÇOK ŞANSLIYIM"

Oyuncu olarak bugüne kadar hedeflerine ulaştığını ve kariyer derdinin hiçbir zaman olmadığını vurgulayan Bilgin, şunları söyledi:
"Ben bu günleri bile hayal etmedim. Şu anda hem istediğim işi yapıyorum hem de para kazanıyorum. Çok şanslıyım. Yalnız öyle bir rolü canlandırmak istiyorum ki, beni yolda gördüklerinde insanlar bana kızsınlar. Kötü adamı oynamak zordur, böyle bir rolü başarıyla canlandırmak isterim. Bugüne kadar beni her gören, 'Ay ne kadar sevimlisiniz, size çok gülüyoruz' diyorlar. Ben 'Ay ne kötüsünüz'ü de duymak istiyorum."

Yapımcılığını Köprü Film-Ferhat Eşsiz'in üstlendiği dizide; İclal Aydın, Uğur Çavuşoğlu, Uraz Kaygılaroğlu, Bestemsu Özdemir, Asuman Dabak, Eser Eyüboğlu, Haldun Boysan, Uğur Demirpehlivan, Hakan Bilgin, Cem Cücenoğlu, Mustafa Şen, Bengi Öztürk ve Utku Ateş rol alıyor.

"Ege'nin Hamsisi" dizisinin 6'ncı bölümü, 20 Ağustos Pazartesi akşamı saat 20.00'de TRT 1'de yayınlanacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!