Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kotil, İzmit'e ulaştı

SEÇİM barajının kaldırılması için İstanbul'dan Ankara'ya yürüyüş başlatan Aylin Kotil, bugün İzmit'e ulaştı. Aşırı sıcaktan şikayet eden Aylin Kotil, su toplayan ayaklarına kına yakacağını söyledi.

Kotil, İzmit'e ulaştı

 

İstanbul Haydarpaşa Garı'ndan Ankara'ya başlattığı yürüyüşte dün Dilovası ve Körfez İlçesi'ni geçen Aylin Kotil, bugün İzmit'e geldi. Havanın aşırı sıcak olması nedeniyle yürüyüşünü sabah erken başlatan, gündüzleri de güneş ışınlarının dik olarak gelmediği saatleri tercih eden Aylin Kotil, buna rağmen sıcak hava ve aşırı nemin kendisini zorladığını söyledi. Kotil, buna rağmen yürüyüşe devam edeceğini belirtti. Ayaklarının su topladığını kaydeden Kotil, "İstanbul eski Haydarpaşa Garı'ndan yola çıktım. Ankara'ya meclise kadar yürüyeceğim. Yol zorlamıyor ama sıcak beni zorluyor. O yüzden saat 12 olmadan yol almak istiyorum. En önemli yürüyüşümü sabah yapıyorum. Sonra akşam üstü de çok kısa bir yürüyüşün ardından bırakıyorum. Tek sıkıntım asfaltta yürümek. Asfalt ayağımı pişiriyor. Hatta bugün su topladı. Sabah onları patlattık. Bu akşam da ayaklarıma kına yakacağım.  Kınanın çok iyi geldiğini söylediler. Değişik birşey deneyeceğiz" dedi.

Aylin Kotil, net bir tarih verememekle birlikte 28 Temmuz pazar günü Ankara'da olabileceklerini, bunun bir gün önce veya bir gün sonra da gerçekleşebileceğini ifade etti.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!