Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kosova'dan Erdoğan'a destek mitingi

Kosova'nın tek Türk belediyesi konumundaki Mamuşa, fahri hemşehrisi Başbakan Erdoğan'a, düzenlenen mitingle destek verdi.

Kosova'dan Erdoğan'a destek mitingi


Mamuşa'nın merkezinde toplanan halk, Başbakan Erdoğan'a, yanındayız mesajı gönderdi. Mamuşa belediyesi ve sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen mitingde Mamuşa'ya komşu olan Arnavut köylerinden gelenler de destek verdi. Başbakan Erdoğan'ın dev posteri ile Türk ve Kosova bayraklarıyla süslenen Mamuşa merkezinde düzenlenen destek mitinginde konuşan Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, "Türkiye'yi batısından doğusuna, kuzeyden güneye güçlü bir ana ülke olarak istiyoruz. Kosova Cumhuriyeti'ni ilk tanımış olduğu için ana ülkemle, ana ülkemin başbakanıyla Kosova gurur duyuyor" dedi.
"Biz Balkanlarda dimdik duruyoruz. Bayrağımız bir, dilimiz, kıblemiz bir. Biz aynı ecdadın çocukları olarak bu topraklarda varız ve var olmaya devam edeceğiz" diyen Bütüç, güçlü bir Türkiye, güçlü bir Kosova, güçlü bir Mamuşa istediklerini belirtti.
Kosova'ya verdikleri destekten dolayı Türkiye Cumhurbaşkanı, Türkiye Başbakanı ve tüm Türk halkına teşekkürlerini ifade eden Bütüç, Mamuşa'nın Türkiye'nin destekleriyle Kosova'nın en güzel belediyesi düzeyine ulaştığını söyledi. Bütüç, "Mamuşa arkanızdadır, Mamuşa dualarıyla, her şeyiyle dimdik ayaktadır. Siz de dimdik durun çünkü Evladı Fatihan torunları sizinle birliktedir" dedi.
"Milli İradeye Destek" sloganı altından düzenlenen mitingde, "Dik dur eğilme Mamuşa seninle", "One minute world", "Mamuşa hemşehrisinin yanında", "Kosova seninle büyük lider Erdoğan", "Kosova ve Mamuşa sizinle gurur duyuyor" yazılı pankartlar açıldı.
Mitinge katılan Başbakan Erdoğan'ın Kosova'daki büyük dostu Prizrenli Hacı İliyaz Kosovalı, İHA mikrofonlarına konuşarak, "Tayyip kardeşim üzülme, bütün Balkanlar, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Bosna size destek veriyor. Size vefa borcumuz var" dedi. Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'ye selamet sağladığını belirten Veton Berisha, "Gözünüzü açın, düşmana uymayın" şeklinde mesaj vererek, Erdoğan'ın, sadece Türkiye'ye değil, Kosova'ya, Balkanlara ve bütün dünyaya katkısı olan bir lider olduğuna vurgu yaptı. Mamuşa Araştırma, Bilim ve Eğitim Derneği Başkanı Millazim Mazrek de, Mamuşa Belediye Başkanı ile STK'ların düzenledikleri bu mitingde, Mamuşa halkının her zaman Başbakan Erdoğan'ın yanında olacağını dile getirmek için bir araya geldiklerini söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!