Kosova'da yoğun kar yağışı hayatı felç etti

Kosova, geçen cumartesi gecesi başlayan yoğun kar yağışına teslim oldu. Kosova genelinde yoğun kar ve buzlama nedeniyle 130 trafik kazası meydana geldi. Trafik kazalarında 12 kişi öldü, 43 kişi yaralandı.

Kosova'da yoğun kar yağışı hayatı felç etti

Yoğun kar yağışı özelikle Dugacin yöresindeki Kosova'nın üçüncü en büyük kenti İpek ve etraftaki köylerde hayatı felç etti. İpek ve yöresinde kar kalınlığı 80 santimetreye ulaştı. Kar şehirler arası yollarda sürücülere büyük zorluklar yaşatıyor. Yol temizleme ekipleri aralıksız çalışırken Kosova Trafik Polisi yollarda yoğun mesai yapıyor. Kosova polisinin verilerine göre son 24 saat içinde Kosova genelinde 130 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 12 kişi hayatını kaybetti, 43 kişi yaralandı.

Ulaşımda sıkıntılara yol açan yoğun kar bazı belediyelerde elektrik kesintilerine de sebep oldu. Bazı köylere saatlerce elektrik verilemediği bildirildi. Kosova Enerji Kurumu (KEK) tarafından yapılan yazılı açıklamada, sert rüzgarlar ve kar yağışının, Priştine, Mitroviça, Prizren, Ferizovik ve İpek'te elektrik dağıtım sistemlerinde arızalara yol açtığı belirtildi.

BAŞKENT PRİŞTİNE'DE YOLLAR BUZ PİSTİNE DÖNDÜ

Kosova'nın batısındaki İpek ve yöresinde kar kalınlığı 80 santimetreye ulaştı. Başkent Priştine'de kar kalınlığının 10 santimetre olmasına karşın buzlanma nedeniyle bir ana yol dışında kent merkezi dahil diğer yollar, adeta buz pistine döndü. Pazar günü olması nedeniyle Belediye yol temizleme ekipleri yol ve caddeleri tuzlamadı. Buzlanma nedeniyle araçlar yollara çıkamazken, yayalar da zor anlar yaşadı.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!