'Korsan servis' uyarısı

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Çocuklarımızın daha güvenli bir eğitim ve öğretim yılı geçirmeleri için mutlaka yardımcı personeli olan ve ilgili mesleki odaya kaydı bulunan servis araçlarının tercih edilmesi gerekmektedir"

'Korsan servis' uyarısı

 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çocukların daha güvenli bir eğitim ve öğretim yılı geçirmeleri için mutlaka yardımcı personeli olan ve ilgili mesleki odaya kaydı bulunan servis araçlarının tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, 2013-2014 eğitim ve öğretim döneminin 9-16 Eylül tarihlerinde kademeli olarak başlayacak olması sebebiyle velilere uyarılarda bulundu.

HİJYENE DİKKAT EDİLMELİ

Kantin alışverişlerinde, velilerin ve okul yöneticilerinin çok dikkatli olması gerektiği vurgulayan Palandöken, şunları kaydetti:

"Evlatlarımızın sağlıklı beslenebilmesi için hijyen koşullarına dikkat eden esnaflarımızdan gıda ürünlerini temin edin. Seyyar olarak, açık tezgahlarda sağlıksız ve denetimsiz satış yapan kişiler mutlaka denetlenmeli ve bu satışların önüne geçilmelidir. Çocuklarımız da sağlıksız beslenme ve açıkta yapılan satışlar konusunda mutlaka bilgilendirilmelidir. Çünkü yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız için yetersiz ve dengesiz beslenme konusunda veliler olarak daha dikkatli davranmalıyız. Bu konuda okul çevresinde satış yapmaya çalışan seyyar satıcılara engel olması için okul yönetimi ve emniyet de daha duyarlı olmalıdır."

KORSAN SERVİS UYARISI

Piyasada çok sayıda korsan servis aracının olduğuna dikkat çeken Palandöken, şöyle devam etti:

"Okul sezonunun yaklaşmasıyla birlikte okul çevresinde korsan servis araç işletmecileri çoğalmaya başladı. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha güvenli bir eğitim ve öğretim yılı geçirmeleri için mutlaka yardımcı personeli ve ilgili mesleki odaya kayıtlı olan servis araçlarının tercih edilmesi gerekmektedir. Tüm velilerimiz bu konuda duyarlı olmalı ve çevrelerindeki korsan servis araçlarını barındırmamalıdır. Korsan servis araçlarından öğrencilerimizi korumak için okul yönetimlerinin ve emniyet yetkililerinin de denetimlerini artırmaları gerekmektedir. Ayrıca okul yönetimleri, servis araçlarının düzenli servis bakımları, hijyen ve yardımcı personel konularında gerekli uyarılarda bulunmayı ihmal etmemelidir. Servislerde rehber personel bulundurmayan servis araç ve şirketlerini mutlaka Servis Araçları Odasına bildirmelidir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!