Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Koronavirüs nedeniyle geride bıraktıkları hayvanlarına kavuşmak için 70 bin dolara uçak kiraladılar

Kovid-19 pandemisiyle birlikte değişen uçuş kuralları nedeniyle evcil hayvanlarından ayrılmak zorunda kalan Kanada'da yaşayan birçok Avustralyalının özlemi son buluyor. Salgın nedeniyle ülkesine dönmek zorunda kalan Avustralyalılar, hayvanlarını getirmek için 100 bin dolara uçak kiraladılar.

Koronavirüs nedeniyle geride bıraktıkları hayvanlarına kavuşmak için 70 bin dolara uçak kiraladılar

Koronavirüs salgınının dünyaya yayılmasının ardından hayvanlarını yanına alma fırsatı bulamayan birçok Avustralyalı aylar sonra geride bıraktıkları kedi ve köpeklerine kavuşuyor.

Evcil hayvan sahipleri, neredeyse bir yılı aşkın ayrı kaldıkları hayvanlarını Kanada'dan Avustralya'ya getirmek için 100 bin dolarla uçak kiraladılar.

Kanada'da mahsur kalan 70'a kadar kedi ve köpek, bu hafta Vancouver'dan Melbourne'a getirilecek.

15 yıldır Kanada'da yaşayan ve Poochini ve Roxie adlarında köpeklerine uçuş bulamayan Allan Smith ailesi, salgının patlak vermesiyle birlikte 11 ay önce bıraktığı iki köpeğine kavuşmak için 17 bin ABD doları ödeyeceğini söyledi.

Kanada'da kalan köpeklerini arkadaşlarına bırakmak zorunda kalan Smith, Nine News'e yaptığı açıklamada, "Hiçbir şey yoktu, Hiçbir yolu yoktu. Öylece onları bırakamazsın. Onlar ailemizin fertleri, bu yüzden onları özlüyoruz" diye konuştu.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle uçağa alınmayan iki köpeği için geçen martta Kanada'da kalmaya karar veren Perth çifti Perth çifti Mark ve Tania Blackwell, Kaos ve Gidget adlarındaki hayvanlarıyla birlikte Avustralya'ya dönmeye bekleyenler arasında.

"Köpekleri eve getiremediğimizi anladığımızda, onlarla kalmaya karar verdik. Birkaç ay olacağını umduk "diyen Blackwell, "Kesinlikle stresli zamanlar. Ama tünelin sonunda ışık var" ifadelerini kullandı.

Uçuş, Kanadalı şirket Worldwide Animal Travel ve Avustralyalı şirket Jetpets tarafından düzenlendi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!