Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Korkutan rakam

BM Mülteciler Yüksek Komiseri Guterres, Suriyeli sığınmacıların sayısının gelecek yıl 1 milyon olacağını belirtti.

Korkutan rakam

Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Suriyeli sığınmacıların sayısının gelecek yılın ilk yarısında 1 milyon 100 bine ulaşacağını tahmin ettiklerini açıkladı.


Lübnan Başbakanı Necib Mikati ile görüşmesinin ardından Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun İnsani Yardımlardan Sorumlu Üyesi Kristalina Georgieva ile düzenlediği ortak basın toplantısında Guterres, Lübnan'daki Suriyeli sığınmacılara verdiği büyük destekten ötürü AB Komisyonu'na minnet ve şükranlarını dile getirdi.

Guterres, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'ne (BMMYK) gelecek çarşamba günü Suriyeli sığınmacıları barındıran dört ülkedeki sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla Suriyeli mülteciler için bölgesel bir plan sunulacağını söyledi. Planın Suriye içinde ve dışındakilere yardım ulaştırmayı hedeflediğini belirten Guterres, ''Suriyeli sığınmacıların sayısının bu yıl sonuna kadar 710 bine ulaşacağını tahmin ediyoruz. Tahminlerimiz 2013 yılı Haziran ayına kadar bu sayının 1 milyon 100 bini bulması yönünde. Hazırlıklarımızı da buna göre yapmalıyız'' dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!