Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Korka korka nereye kadar

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, deplasman yasağına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Korka korka nereye kadar

Bakan Suat Kılıç, yaz projelerinin kapanış töreni sonrasında basın mensuplarının uygulamayla ilgili sorularını yanıtladı.

Bakan Kılıç, ''Sezon başından bu yana söylediğimiz şey aynı. Deplasman yasağını, medeni bir yaklaşım olarak değerlendirmiyoruz. Deplasman yasağının, farklı taraftar gruplarını tribünlere yabancılaştırdığını düşünüyorum. Yasakları sona erdirme yönünde bakanlık yönünde inisiyatif beklenmemeli. Bu iş kulüplerin işi, bu iş TFF'nin işi, bu iş taraftar gruplarının işi. Kendi aralarında yapacakları görüşmelerle deplasman yasaklarını sona erdirmeliler'' değerlendirmesini yaptı.

''Bakanlık talimatıyla yasaklar sona erdirildi gibi bir cümle bana sempatik gelmiyor'' diyen Kılıç, şöyle devam etti:

''Yasaklar, kulüpler tarafından sona erdirilmeli ki buna sahip çıksınlar. Fenerbahçe taraftarlarının Galatasaray tribünlerine gitmemesi, Galatasaray taraftarlarının Beşiktaş tribünlerine gitmemesi, Beşiktaş taraftarının da Fenerbahçe tribünlerine gitmemesi ki buna Trabzon ve Bursa'yı dahil edebilirsiniz. Bu beraberinde yabancılaşma getirecektir. Beraberinde sevgisizlik getirecektir. Aradaki mesafeleri arttıracaktır. Buna hiç kimsenin hakkı yok diye düşünüyorum.''

Bakan Suat Kılıç, bir güvenlik sorunu yaşanması durumunda polisin gereken önlemi alacağını kaydetti. Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hukuki bir problem yaşanacaksa savcılıklar ''Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Hakkında'' kanundan doğan yetkilerini sonuna kadar kullanacaktır. Herkesin bu özen içinde hareket etmesi lazım. Korka, korka nereye kadar. Geri adım atıldıkça sürekli bu, beraberinde yeni geri çekilmeleri getirecektir. Aradaki mesafeler büyür dememin nedeni bu. Mesafeyi büyütmemek lazım.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!