Köprü geçişlerinde yeni sistem

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ile Çamlıca ve Mahmutbey istasyonlarına, HGS etiketi ile OGS cihazını aynı anda okuyacak Serbest Geçiş Sistemi kurulacak.

Köprü geçişlerinde yeni sistem

 

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ile Çamlıca ve Mahmutbey ücret toplama istasyonlarına,  HGS etiketi ileOGS cihazını aynı anda okuyacak Serbest Geçiş Sistemi kurulacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyol ve köprü geçişlerinde kolaylık sağlayacak Serbest Geçiş Ücret Toplama Sisteminin kurulması için 10 Eylül'de ihale yaptı.  Boğaziçi veFatih Sultan Mehmet köprüleri ile Çamlıca ve Mahmutbey ücret toplama istasyonlarında mevcut gişe adalarının kaldırılarak serbest geçişe imkan sağlanması için yapılan ihaleyi, 5 milyon 492 bin 377 lira teklifle kazanan Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ ile 11 Ekim'de sözleşme imzalandı.

Firmanın üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü Serbest Geçiş Sistemi, Boğaz köprülerinde ocak ayında kullanılmaya başlanacak.

HGS etiketi ile OGS cihazını aynı anda okuyabilecek olan sistemde, geçiş ücreti sürücünün hesabından otomatik düşecek. Sürücülerin şerit değiştirmeden geçiş yapmalarını sağlayacak yeni sistemin sorunsuz işlediğinin belirlenmesinin ardından kurulduğu yerlerdeki HGS ve OGS gişeleri yıkılacak.

Yeni sistem, işleyişindeki aksaklıkların belirlenmesi amacıyla HGS ve OGS ile bir süre birlikte kullanılacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!