Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

KONGRE MERKEZİ BİRİNCİ YILA REKORLARLA GİRİYOR

Türkiye'nin en önemli kongre kültür merkezlerinden biri olan Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Kongre Merkezi'nin hizmete girişinin birinci yıl dönümünü ünlü sanatçı Emel Sayın'ın da sahne alacağı görkemli bir törenle kutlayacak. Program kapsamındaki gösterilerle yaklaşık 250 kişi sahne alacak.

KONGRE MERKEZİ BİRİNCİ YILA REKORLARLA GİRİYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Haziran 2010'da resmi açılışı yapılan Merinos AKKM Kongre Merkezi birinci yılını kutlamaya hazırlanıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve yönetilen Merinos AKKM'nin 6 Haziran'da yapılacak olan kutlama programında, yaklaşık 250 sanatçı sahne alacak. Bursa Mehter Takımı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Bandosu'nun folklor kostüm defilesi eşliğinde yapacağı ortak konser ile başlayacak olan program, Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası'nın halk oyunları eşliğindeki özel konseriyle devam edecek. Ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği korosunun vereceği özel konserin ardından halk dansları özel gösterisi sergilenecek.

Programın son bölümünde ise ünlü sanatçı Emel Sayın sahneye çıkarak sevenleriyle buluşacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği İcra Heyeti'nin vereceği özel konserde, ünlü sanatçı Emel Sayın sevilen eserlerini Bursalılar için seslendirecek.

Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala birinci yıl dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Sayın Başbakan tarafından Haziran 2010 da resmi olarak işletmeye açılan "Atatürk Kongre Kültür Merkezi" (Merinos AKKM) Türkiye'de ilk ve tek örnek olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Binted tarafından işletilmekte ve yönetilmektedir.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), Recep Altepe Başkanlığındaki Bursa Büyükşehir Belediyesinin yönetim anlayışı sonucunda atılan cesaretli adımlarla, belediye iştiraki olan şirket tarafından Türkiye'ye örnek bir "BURSA MODELİ" olarak işletiliyor ve yönetiliyor. Merinos AKKM de oluşturulan işletmecilik sonucunda bir yıl içinde yaklaşık 500 bin kişi hareketi oluşmuş, 283 günde 657 etkinlik yapılmıştır. Sadece belirli kesimlere değil, herkese ve her kesime açık tutulan işletme anlayışı ile yerel, ulusal ve uluslararası yüzlerce etkinlik yapılabilmiştir. "Atatürk Kongre Kültür Merkezi"nde yapılan yüzlerce ulusal ve uluslararası etkinlik neticesinde kent ekonomisine çok önemli katkılar ve girdiler sağlanmaya başlanmıştır.

Merinos AKKM yönetimi "Uluslararası Kongre Merkezleri Birliği" ne (AIPC - International Associction of Congress Centers) üye olma sürecini başlatmış ve bu süreç tamamlanarak AIPC üyeliği gerçekleştirilmiştir.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde sempozyum, kongre, seminer, panel, konferans, sergi, fuar, bale, opera, tiyatro, konser, yemek, kokteyl, ziyafet, gibi çok farklı ve çeşitli etkinliklere başarıyla ev sahipliği yapılmıştır. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 220 trilyonluk bir harcama ile Merinos Parkında yapılmış olan "Atatürk Kongre Kültür Merkezi", belediye şirketi tarafından Türkiye'ye örnek bir şekilde başarılı olarak işletilmekte ve yönetilmektedir.
Uluslararası kongrelerin Bursa'ya getirilebilmesi konusu sadece Merinos AKKM'nin meselesi olmayıp, tüm Bursa'nın sorunudur. Bursa'ya uluslararası kongre getirilebilmesi için, hızlı ulaşım, kaliteli konaklama, gezi, eğlence vs gibi imkanlar ve hizmetlerin sağlanabilmesinin yanında müthiş bir rekabet ortamının içinde bulunan kongre sektörü aktörlerinin ve taraflarının ikna edilmesi, dünyadaki ve ülkemizdeki rakip kongre merkezlerine karşı üstün gelinmesi gerekiyor. İşte bu görev başta turizm sektöründe bulunanların ve tüm Bursa'nındır. Turizm sektörünün öncüleri olan otelciler, organizatörler, operatörlere gerçekten önemli görevler düşüyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!