Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Komşunun borsası nakavt!

Güney Kıbrıs kaygıları dün yüzde 4'ün üzeride değer kaybeden Yunanistan borsasında sular bugün de durulmadı. Yunanistan borsasındaki düşüş günün ikinci yarısında düşüş yüzde 6,5'a kadar çıktı.

Komşunun borsası nakavt!

Yunanistan'da, kamudan yolsuzluk sonucu çalınan paraların 21 milyon euro değerindeki büyük bir bölümünün, Güney Kıbrıs'ta Kıbrıs Bankası'nda tespit edildiği yönünde çıkan haberler kaygı bosada kaygı yarattı.Yunanistan bankalarına ilişkin belirsizlikler ve bankaların Güney Kıbrıs bankalarıyla ilişkileri nedeniyle Yunanistan finans sistemine yönelik tedirginliklerin daha yüksek olduğu ve ASE endeksinin iki günde yaklaşık yüzde 11 oranında değer kaybetmesi dikkati çekiyor.


AVRUPA DÜŞÜŞTE
Avrupa'da hisse senedi piyasalarında tepki alımlarının sınırlı kalmasıyla sert düşüşler devam ediyor.
Güney Kıbrıs sorunun çözümünde uygulanan stratejinin diğer sorunlu ülke bankalarında da model olarak uygulanması gerektiği yönündeki açıklamalarla düşüşe geçen borsalar bugün de destek seviyelerinde tutunamıyor.

Almanya'da DAX endeksi yüzde 1,45 oranında değer kaybederken, Fransa'da CAC 40 ve İtalya'da MIB30 endeksinin kaybı yüzde 1,60'ı geçti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!