Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Komşu' reform sözünü tutamadı

Yunanistan maliye bakanlığından bir yetkili, kamu sektöründe reform koşulunu, kreditörlerin yeni yardım dilimini onaylamak üzere Pazartesi günü yapacakları toplantıya kadar yerine getirmelerinin mümkün olmadığını, diğer konularda anlaşma sağlanacağını söyledi.

'Komşu' reform sözünü tutamadı

Reuters'e bilgi veren ancak adının açıklanmasını istemeyen yetkili, Yunanistan'ın yardım dilimini zamanında alamaması halinde "en kötü senaryonun" yeni hazine tahvili çıkarmak olacağını söyledi.

"Dünyanın sonu değil. En kötü senaryoyla hazine tahvili ihracını artırırız, gecikmiş borçların ödenmesini erteleriz ve bu durum ödemelerin biraz daha gecikmesine yol açar" dedi. Yunan hükümeti, 12,500 kamu çalışanının en geç  Haziran ayına kadar başka kurumlara atanması ya da bir yıl içinde işten çıkarılmasını öngören "transfer programını" uygulamak için Uluslararası Para Fonu ve Avrupa Birliği'ne verdiği sözü yerine getirmedi. Üst düzeyli bir maliye bakanlığı yetkilisi de, ülkenin kamu sektöründe reform koşulunu, transfer programın bu haliyle yerine getirmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!