Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Komisyon Hatay'da

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Mülteciler Alt Komisyonu üyeleri, Suriyelilerin kaldığı kamplarda incelemelerde bulunmak için Hatay'a geldi.

Komisyon Hatay'da

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, beraberindeki komisyon üyeleri AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul ve MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya ile Hatay Havaalanı'na geldi.
Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Üstün, kente başta Apaydın Kampı olmak üzere mültecilerin kaldıkları kampları incelemek üzere geldiklerini söyledi.
Program kapsamında öncelikle Hatay Valiliği'ni ziyaret edeceklerini, birifing alacaklarını ifade eden Üstün, şöyle devam etti:
''Daha sonra da kampta incelemelerde bulunacağız, gözlemler yapacağız ve kamp çıkışında da sizlerle izlenimlerimizi paylaşacağız. Ardından da başka kamplara ziyaretlerde bulunacağız. Ve bu şekilde raporumuzu hazırlayarak komisyonumuza ibraz edeceğiz.''
Üstün, bir gazetecinin ''beraberlerinde CHP ve BDP milletvekillerinin olmadığını'' belirtmesi üzerine, şunları söyledi:
''BDP zaten bu komisyona daha öncesinden iş yoğunluğu sebebiyle üye vermemişti. Dolayısıyla onun resmen gelme noktasında bir şeyi yoktu. CHP milletvekilleri son güne kadar benimle diyalog halindeydiler. Birçok milletvekili arkadaşımız buraya gelme arzusundaydı. Ancak ne olduysa sanırım sayın genel başkanları bu konuda bir talimat verdi ve gelmedi. Bu olayı gündeme getiren öncelikle CHP milletvekilleriydi. Şimdi buraya şu sebep, bu sebep bunlar gerekçe göstererek gelmemiş olmaları bence izah edilemez bir durumdur. Ben hala saat 08.30'da valilikte olacaklarını ümit ediyorum, bekliyorum. İnşallah gelirler. Çünkü bu görev millet adına yapılan bir görevdir. Dolayısıyla görevden kaçmayacaklarını umut ediyorum. Beklentimiz bu yönde.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!