Kolluk kuvvetleri mercek altında

SİVAS'ta jandarma ve emniyet müdürlüğü yetkilileri, asayiş ve terörle mücadele konusundaki çalışmaları değerlendirmek üzere yemekte bir araya geldi. Toplantıda kurumsal imkanların müşterek kullanımı konusunda işbirliğinin yararı dile getirildi..

Kolluk kuvvetleri mercek altında

 


Sivas Polisevi'nde düzenlenen yemeğe İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ali Taş, Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay ile jandarma ve polis teşkilatının ilgili şube müdürleri katıldı. İl genelinde meydana gelen olaylara müdahale sırasında işbirliğini artırmak ve koordineyi sağlamak amacıyla düzenlenen toplantıda 2012 yılında meydana gelen olaylar değerlendirildi. 2013 yılında il genelinde yapılacak emniyet ve asayiş hizmetlerinde polis ve jandarma arasındaki diyalog ve işbirliğinin geliştirilmesi, suçla mücadelede ortak stratejiler belirlenmesi ve yürütülen görevlerde kurumsal imkanların müşterek kullanımı için alınacak tedbirler kararlaştırıldı.

İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ali Taş, terörle mücadele konusunda 2012 yılında Sivas kırsalında yürütülen çalışmalar kapsamında düzenlenen operasyonlara verilen destek nedeni ile emniyet müdürlüğüne teşekkür etti. İl Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay ise suçla mücadelede her alanda işbirliği ve koordinasyonun önemine dikkat çekerek, başta terörle mücadele olmak üzere yürütülen operasyonlara gereken desteğin verileceğini belirtti.

Koordinasyon toplantılarının gelecek aylarda da düzenli olarak yapılması kararlaştırıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!