Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Köklü iki müttefik ülkeyiz

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Plevneliev onuruna yemek veren Abdullah Gül, Türkiye ve Bulgaristan'ın köklü tarihi geçmişe sahip iki müttefik ülke olduğunu söyledi.

Köklü iki müttefik ülkeyiz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev onuruna Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verdi.

Yemekteki konuşmasında Gül, ''k çıkartabilmemiz, belki de başarılarımızın en büyüğüdür. Aramızdaki kadim kültürel bağlarla özenle muhafaza ettiğimiz karşılıklı dostane duygularımız, günümüzde de işbirliğimizin devamı için en sağlam zemini oluşturmaktadır'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Ülkelerimizin geniş potansiyelini, halklarımızın dostluk ve refahına katkıda bulunacak şekilde kullanmaya hazır ve kararlıyız'' şeklinde konuştu.

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Plevneliev ise ''İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda altyapı, enerji, sınır ötesi işbirliği ve karşılıklı çıkarlarımızın mevcut olduğu başka alanlardaki ortak projelerimizin sayısı artmaya devam edecek ve siyasi diyaloğun sıklık derecesine ulaşacaktır'' dedi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!