Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

KKTC'Lİ ÖĞRENCİLERDEN BURSA ÇIKARMASI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen misafirleri ağırladı.

KKTC'Lİ ÖĞRENCİLERDEN BURSA ÇIKARMASI

Eğiticilerin eğitimi projesi (EĞİTEP) kapsamında yavru vatandan gelen öğretmen ve öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar'ı makamında ziyaret etti. KKTC'li öğretmen ve öğrencileri Bursa'da görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Gülsar, "KKTC'den gelen öğretmen ve öğrencilerimiz proje kapsamında hem eğitim görecekler, hem de güzel Bursa'mızı gezip tanıyacaklar' dedi.
Son dönemlerde dünyada mesleki eğitime önemin arttığını belirten Gülsar, "Günümüzde mesleki eğitime önem veren ülkelerin daha başarılı olduğunu görüyoruz. İlimizde de mesleki eğitim oranı yüzde 60'şı aştı. Burada önemli olan uygun meslek seçimi. Sizler de mesleğinizi kendi ilgi ve isteklerinize göre seçin. Ancak hangi mesleği seçerseniz seçin, görevinizi en iyi şekilde yapmalısınız. Çünkü en büyük vatanperverlik mesleğini en güzel şekilde yapmaktır" dedi.
Misafir öğretmen ve öğrenciler, Bursa'daki birçok okul ve işletmeye ziyarette bulunarak, okul ve sanayi iş birliğini yerinde inceleyecek. Ayrıca okullardaki modüler sistem uygulamalarını da yerinde görme fırsatını bulacak olan KKTC'li öğretmen ve öğrenciler, kardeş okul uygulamaları çerçevesinde de fikir alış verişinde bulunacak. Heyetin temasları yaklaşık bir hafta sürecek.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!