Kızıldeniz'de ortak deniz tatbikatı

Mısır ordusu ABD, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) de katılımıyla Kızıldeniz'de ortak askeri tatbikat başlatıldığını açıkladı.

Kızıldeniz'de ortak deniz tatbikatı

Mısır Ordu Sözcüsü Albay Tamir er-Rifai, yaptığı yazılı açıklamada,  "Kartal Cevabı 2018" adı verilen tatbikata Mısır, ABD, Suudi Arabistan ve BAE'ye  ait özel deniz kuvvetleri birliklerinin katıldığını belirtti.

Tatbikatın birkaç gün süreceğini kaydeden Rifai, Ürdün, Pakistan ve  Güney Kore'nin de tatbikata gözlemci olarak katıldığını aktardı.

Rifai, deniz tatbikatının mayınlarla nasıl başa çıkılacağı, güvenlik  yöntemleri, mayın arama ve bulma ekipmanlarının tanıtılması gibi bir diziteorik  dersler ile başladığını ifade etti.

Mısır Ordu Sözcüsü ayrıca tatbikat kapsamında şüpheli gemilerin  aranması ile plaj saldırıları konusunda eğitim verildiğini ve tatbikata katılan  ülkelerin özel kuvvetleri arasında ortak etkinliklerin gerçekleştirildiğini  kaydetti.

Mısır ve ABD donanma güçleri Nisan 2017'de de Kızıldeniz'de  "Kartalın  Selamı 2017" isimli ortak askeri tatbikat gerçekleştirmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!