Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kızılcahamam'da Yıldırım dönemi!

Celal Kıbrızlı'dan boşalan teknik direktörlük koltuğu için araştırmalarını sürdüren Kızılcahamaspor, Şaban Yıldırım ile 4 yıllık anlaşma sağladı.

Kızılcahamam'da Yıldırım dönemi!

 

Beyaz Grup takımlarından Kızılcahamamspor, Celal Kıbrızlı'dan boşalan teknik direktörlük görevine Şaban Yıldırım'ı getirdi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Toplantı Salonu'nda yapılan imza törenine Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Kızılcahamamspor Kulüp Başkanı Erkan Özbey, yöneticiler ve Şaban Yıldırım katıldı.

Belediye başkanı Ünal, imzadan önce yaptığı konuşmada, kendi isteğiyle teknik direktörlük görevini bırakan Kıbrızlı'ya teşekkür ettikten sonra "Futbolda böyle şeyler oluyor. Araştırmalarımızın ardından kısa sürede takımımız için en uygun teknik direktörü bulduğumuza inanıyoruz. Şaban Yıldırım, bize plan ve proje adamı olduğunu söyledi. Kendisiyle 4 yıllık anlaşma yaptık. Hedefimiz öncelikle PTT 1. Lig'e çıkmak, sonrasında ise Süper Lig'e yükselmek" diye konuştu.

Şaban Yıldırım'ı uzun zamandır tanıdığını, kendisini spor kamuoyunun da yakından bildiğini kaydeden Özbey, "Teknik direktör değişimi gündeme geldiğinde, kendisine teklifimizi sunduk. Hocamız projelerinden bahsedince de hayallerimizle örtüştüğünü gördük ve mutlu olduk" dedi.

Şaban Yıldırım'ın Kızılcahamamspor'da bundan sonra futbolun tek patronu olduğunu ve sınırsız yetkiyle göreve geldiğini dile getiren Özbey, "Hocamızla uzun soluklu bir anlaşma yaptık. Kendisiyle hedeflerimizi gerçekleştirip Süper Lig'de de devam etmeyi planlıyoruz. Ancak, bu çok çalışarak olabilir. Yıldırım'a güveniyoruz ve yönetim olarak kendisine başarılı olabilmesi için gerekli bütün şartları oluşturacağız" ifadelerini kullandı.

Yeşil-beyazlı kulüple 4 yıllık anlaşma yapan Şaban Yıldırım ise Türkiye'de bir "zihniyet problemi" olduğunu, Kızılcahamamspor'da ise tam tersine her idealist teknik direktörün yer almak isteyeceği bir projenin uygulanması için çalışıldığını söyledi.

Başkent temsilcisinin yönetimiyle bir araya geldiklerinde fikirler konusunda tam bir uyum gördüklerini dile getiren Yıldırım, "Elbette zorluklar olacaktır ama bunları aşmak için buradayım. İdeal şartlar yüzde 100 hiçbir ortamda olmaz. Şartları çalışarak ideal duruma getirirsiniz. Bu bir yolculuk. İnişleri, çıkışları olacaktır. Futbol sonuçta. Önemli olan plan ve projedir. Biz de ekibimle beraber bu projeye inandığımız için buradayız ve sonuna kadar elimizden geleni yapacağız" dedi.

Konuşmaların ardından Şaban Yıldırım, kendisini Kızılcahamamspor'un teknik direktörü yapan 4 yıllık sözleşmeyi imzaladı.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!