Kızılay, Kurban Bayramında 3 milyon 800 bin insana ulaşacak

Kızılay Genel Başkanı Kınık, bu yıl kurban hisse fiyatlarının yurt içinde 750, yurt dışında ise 590 lira olacağını belirterek, "3 milyon 800 bin insana ulaştırmayı hedefliyoruz." dedi.

Kızılay, Kurban Bayramında 3 milyon 800 bin insana ulaşacak

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Taksim'deki bir otelde düzenlenen toplantıda, bu yıl Kurban Bayramıdolayısıyla yurt içinde ve dışında gerçekleştirecekleri organizasyon hakkında bilgi verdi. 

Konuşmasına "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını" kutlayarak başlayan Kınık, kurbanın yakınlaşmayı ifade ettiğini, ulusal ve uluslararası organizasyonların, kurban ibadetlerini yerine getirirken birtakım zorluklarla karşılaşan insanlara destek anlamına geldiğini söyledi.

Kınık, "Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün" sloganıyla 10 yılı aşkın bir süredir gerçekleştirdikleri modeli sürdürmeyi planladıklarının altını çizdi.

"40 ülkede kurban keseceğiz"

Kınık, bu yılki hedeflerini artırdıklarını dile getirerek, "Bu sene yaklaşık 3 milyon 800 bin insana, kurban ibadetini gerçekleştirmiş olan insanlarımızın kurban paylarını ulaştırmak istiyoruz. Bu çerçevede yurt içinde 85 bin hisse kurban, yurt dışında da aynı sayıda olmak üzere 170 bin hisse kurban kesimini planladık. Arkadaşlarımız yaklaşık 40 ülkede, kurban organizasyonu yapmak için anlaşmalar gerçekleştirdiler." ifadelerini kullandı.

Kurban organizasyonlarının gerçekleştirileceği ülkelerin isimlerini açıklayan Kınık, Kızılay ekiplerinin tüm çalışmalarını tamamladıklarını ve hayırseverlerin katkılarını beklediklerini vurguladı.

Kınık, kurban seçimi ve kesiminde dini, sıhhi şartlara özen gösterildiğini, ibadetin yerine getirilmesinin ardından bağış sahiplerine gerekli bilgilendirmelerin zamanında yapıldığını kaydetti.

"3 milyon 800 bin insana ulaşmayı hedefliyoruz"

"Kurban hisselerini Kızılay'a verenlere kredi kartına 4 taksit imkanı bulunmakta" diyen Kınık, şöyle devam etti:

"Bu sene arkadaşlarımızla mümkün olan en düşük maliyetle kurban organizasyonu tamamlama konusunda çok çalıştık. Bu sene kurban hisse fiyatımız yurt içinde 750, yurt dışında ise 590 Türk lirası olacak. Yurt içinde keseceğimiz hayvanların karkas ağırlıkları yaklaşık 220-230 kilo olacak. Yurt dışındakilerin ise yaklaşık 150-175 kilo ağırlığında olacağını tahmin ediyoruz. Bütün bu operasyon neticesinde 3 bin 800 ton kurban payı elde etmeyi hedefliyoruz. Bunu da birer kiloluk hesapla 3 milyon 800 bin insana ulaştırmayı hedefliyoruz."

Artık gelenekselleşmiş olan Kızılay'ın vekaletle kurban kesme organizasyonuna devlet büyüklerinin de bağışlarıyla teveccüh gösterdiğini hatırlatan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, yurt dışında en büyük bağışların gurbetçilerin yoğunlukta yaşadığı Almanya, Fransa, Hollanda gibi Avrupa ülkelerinden geldiğini sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!