Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kız kardeşlere istismarda 42 yıl hapis

Kastamonu'da ikiz kız kardeşlere cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla 36 yıl hapis cezasına çarptırılan iki sanık hakkında, Yargıtayın bozma kararı üzerine tekrar çıkarıldıkları mahkemede 42 yıl hapis cezası verildi.

Kız kardeşlere istismarda 42 yıl hapis

 

Yargıtay'ın bozma kararı üzerine Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden görülen davaya, tutuklu sanıklar Murat Demircioğlu (34) ve Salih Akakar (27) ile taraf avukatları katıldı.

Yargıtay 14. Ceza Dairesi'nin kararı bozma gerekçeleri okunmasının ardından mahkeme heyeti, sanık Demircioğlu ile Akakar'a, "çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan 3'er yıl, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan ise 18'şer yıl olmak üzere, her iki sanığın 42 yıl hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Kastamonu Botanik Parkında üç yıl önce meydana gelen olayda, 16 yaşındaki G.K ve ikiz kardeşi B.K'ya cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla Murat Demircioğlu ve Salih Akakar gözaltına alınmıştı.

Zanlılar yapılan yargılamanın ardından sanıklar, "cinsel istismar" ve "kişi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 36 yıl hapis cezası almışlardı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!