Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Kışkırtıcı haber yapmayın'

Mısırlı siyasi ve aydınlar, ülkedeki bütün basın yayın kuruluşlarına "Filistin halkı aleyhine kışkırtıcı tarzda haber yapmamaları" çağrısında bulundu.

'Kışkırtıcı haber yapmayın'

 

Filistinlilerin, askeri darbeyle görevden uzaklaştırılan Mısır'ın seçimle göreve gelmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile İhvan'ı destekledikleri iddiaasıyla Mısır basınında yer alan Filistin karşıtı haberlerin artması üzerine birçok siyasi ve aydın  ortak bir açıklama yayınladı.

Altında Mısırlı birçok siyasi ve aydının imzasının bulunduğu "Mısır'da Filistinlilerin konumu" başlıklı yazılı açıklamada, ülkedeki bütün basın yayın kuruluşlarına "Filistin halkı aleyhine kışkırtıcı tarzda haber yapmamaları" çağrısı yapıldı.

Gazze'deki Filistinliler de Mısır basınından, "Mursi'nin askeri darbe ile görevden uzaklaştırılmasından sonra ülkede yaşanan olayların içine çekilmemelerini" istedi.

AA muhabirine konuşan Gazze'deki El-Ezher Üniversitesi Öğretim Üyesi Muhaymer Ebu Sad, "Mısır basını hiçbir delile dayandırmaksızın Hamas, Gazze ve Filistinliler aleyhine kışkırtıcı tarzda yayın yapıyor" dedi. Ebu Sad, dayanaksız ve kışkırtıcı haberler ile Filistinlilerin itham altında bırakıldığını belirtti.

Ordunun yönetime el koymasının ardından Mısır basınında, Hamas ile Filistinlilerin İhvan'ı desteklediği ve Mısır'ın içişlerine karıştığı şeklinde haberler yer almıştı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!