Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kırgızistan Başbakanı Bursa'ya geliyor

Vali Şahabettin Harput, Kırgızistan Başbakanı Ömürbek Babanov'un Bursa'ya geleceğini söyledi.

Kırgızistan Başbakanı Bursa'ya geliyor

Vali Şahabettin Harput, 19 -21 Mart 2012 tarihlerinde Bursa'nın tekstil, otomotiv, enerji ve diğer alanlardaki iş adamlarıyla birlikte Kırgızistan'a gitti. Harput, Kırgızistan Başbakanı başkanlığında Sayın Ömürbek Babanov'un başkanlığında yaklaşık 500 kişiden oluşan iş adamları topluluğu ile iş forumuna katıldıklarını söyledi. Harput, "Muhtemelen Sayın Başbakan'ı Nisan sonu ya da Mayıs ayı başında Bursa'mızda misafir edeceğiz. Bildiğiniz gibi Bursa'mızın İznik İlçesinde asırlar öncesinden Kırgızistan'dan gelerek İznik'in fethinde kahramanca mücadele ederek şehit düşen Kırgız kardeşlerimiz var. Onların orada muhteşem bir türbesi var. O türbe Bursa ile Kırgızistan arasındaki ilişkilerde de çok özel bir anlam özel bir önem taşır" dedi.

Kırgızistan temasları sırasında Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sayın Atambayev'i de ziyaret ettiklerini kaydeden Harput, şöyle devam etti:
"Türkiye ile omuz omuza yürüyen bir ülkenin orda büyümesi için var gücüyle çalışıyor. Çünkü orada bir köy var uzakta gitsek de gitmesek de bizim köyümüzdür diyemeyiz. Sayın Cumhurbaşkanı bilhassa enerji konusunda arkadaşlarımızı, Bursa'dan yatırımcıları orada yatırım yapmaya davet etti. Ben bu vesile ile çok başarılı geçen bu seyahatin oluşmasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma, oraya katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum".

Kırgızistan Başbakanı Bursa'ya geliyor Kırgızistan Başbakanı Bursa'ya geliyor
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!