Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kirazlı Mahallesi'ne yeni meydan

Osmangazi Belediyesi, Uludağ yamaçlarına kurulu Kirazlı Mahallesi'ne meydan yapıyor.

Kirazlı Mahallesi'ne yeni meydan

Belde belediyelerinin kapanmasının ardından Osmangazi Belediyesi'ne bağlanan 4 beldeden birisi olan Kirazlı'da mahalle meydanı, katlı otopark ve kapalı pazar yeri için çalışmalar başladı. Otopark, meydan ve kapalı pazar yerinin yapılacağı bölgede kalan eski belediye hizmet binası ve köy kahvesi yıkıldı. 750 metrekarelik bir meydana kavuşacak Kirazlı'daki çalışmaları değerlendiren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Yapılacak meydan, camii, katlı otoparkı, pazar alanı ve kahvesi ile Kirazlı halkı için güzel bir mekan olacak" dedi.

Dündar, "Bizler Osmangazi'deki 109 mahallemizde olduğu gibi, 2009 yılında kapatılarak bize bağlanan belde belediyeleri için de yeni projeler geliştiriyoruz. Kirazlı'da da eski hizmet binaları yıkarak, yerine altı otopark, üstü pazar yeri ve meydan yapılacak. Aynı zamanda caminin ihtiyacı olan tuvaletler ile bir mahalle kahvehanesinin bulunacağı binada belediyemizin hizmet birimlerinin yer alacağı ofisler yer alıyor" dedi.

Başkan Dündar, "Kirazlı gibi dağ yamaçlarında kurulu eski mahallerimize meydanlar yaparak burada yaşayan vatandaşlarımızın talebini yerine getirmiş olacağız. Projesi hazırlanan katlı otopark, kapalı pazar yeri ve meydanla ilgili çalışmaları bu yıl sonu ya da önümüzdeki yılın ilk aylarında tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!