Kimyasal madde soruşturmasında flaş gelişme

Tuzla'da 4 mahalleyi etkisi altına alan ve çok sayıda kişinin hastaneye kaldırılmasına neden olan kokuyla ilgili başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 11 şüpheli serbest bırakıldı. Mahkeme, 4 şüphelinin mağdurlara eşit şekilde dağıtılmak üzere savcılık dosyasına 7 bin 250'şer lira yatırmalarına karar verdi.

Kimyasal madde soruşturmasında flaş gelişme

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 şüphelinin işlemleri tamamlandı. 2 şüpheli savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı. Soruşturmayı yürüten savcı, 4 şoförün "taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmak" suçundan tutuklanmaları, "çevreyi kasten kirletmek" suçundan da haklarında adli kontrol hükümleri uygulanması talebiyle mahkemeye sevk etti. 5 şüphelinin ise adli kontrolü istendi.

ÇEVRE TOPLANTILARINA KATILMA ŞARTI

Mahkeme, tutuklanmaları talebiyle sevk edilen 4 şüphelinin her birinin mağdurlara eşit şekilde dağıtılmak üzere savcılık dosyasına 7 bin 250'şer lira yatırmaları, İSKİ'nin vereceği her türlü işi yapmaları ve İSKİ tarafından çevreye ilişkin düzenlenen seminer ile toplantılara katılmaları şartıyla serbest bırakılmalarına karar verdi. Bu şüphelilere yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Diğer 5 şüpheli için de İSKİ'nin vereceği her türlü işi yapmaları, İSKİ tarafından çevreye ilişkin düzenlenen seminer ve toplantılara katılmaları ile yurt dışına çıkış yasağı konulması karar verildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!