Kılıçdaroğlu ve İnce'den sonra CHP'ye 3. aday

CHP'nin 24 Haziran seçimlerinden sonra başlayan genel başkanlık tartışması büyüyor. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yanlıları olağanüstü kurultay için imza toplamaya başlarken üçüncü başkan adayı da ortaya çıktı. Eski Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in de genel başkanlık için aday olduğu bildirildi.

Kılıçdaroğlu ve İnce'den sonra CHP'ye 3. aday

CHP'de Kılıçdaroğlu ve İnce'den sonra üçüncü bir aday daha ortaya çıktı.

CHP'de üçüncü genel başkan adayı eski Trabzon milletvekili Haluk Pekşen. Yakın çevresi şu anda Pekşen'in gelişmeleri yakından takip ettiğini, delegelerle ve il başkanlarıyla görüşmeler yaptığını, genel başkanlık için aday olmayı düşündüğünü, kesin kararını yakında açıklayacağını vurguladılar.

Pekşen'den CHP'nin tepesine 3. aday iddiasına yanıt

CHP'nin 24 Haziran seçimlerinden sonra başlayan genel başkanlık tartışması büyüyor. CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce yanlıları olağanüstü kurultay için imza toplamaya başlarken eski Trabzon milletvekili Haluk Pekşen'in de genel başkanlık için aday olduğu iddia edilmişti. Pekşen, iddialara sosyal medya hesabından yanıt verdi.

İnce'ye yakın Parti Meclisi üyeleri, il başkanları ve eski milletvekilleri olağanüstü kurultay için imza toplama çalışmalarını başlattı. Buna karşılık, bazı belediye başkanlarının Kılıçdaroğlu için devreye girdikleri belirtildi. 

Aydınlık'ta yer alan haberde, eski Trabzon milletvekili Haluk Pekşen'in Kılıçdaroğlu ve İnce'den sonra üçüncü bir aday olarak ortaya çıktığı kaydedildi.  

"TÜRKİYE'NİN HE-MAN'LERE DEĞİL VOLTRAN'LARA İHTİYACI VAR"

Pekşen, sosyal medya hesabından adaylık iddiasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı. 

CHP'de Genel Başkanlığa aday olunmaz. CHP'de asıl gereken tüzük reformu. Türkiye her alanda bir reform sürecine girmeli. CHP'de bir kadro hareketi oluşmadığı sürece başarıyı çok mümkün görmüyorum.

21. yüzyılda söz söyleyecek bir kadro hareketi oluşursa bana ne görev verirlerse üzerime düşeni yapmaya hazırım. Ecevit efsanesini yaratan gerçek kadro hareketiydi. Türkiye'nin He-Man'lere değil Voltran'lara ihtiyacı var. Bunun hangi parçası olmam isteniyorsa üzerime düşeni yaparım. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!